Bahri Genç Sergisi

Tarihler: 28 Nisan 2009 Salı ~ 06 Haziran 2009 Cumartesi

Yer: Galeri Sevart

Adres: Hacı Emin Efendi sk. No:57 Binaş apt. Nişantaşı/İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 232 24 10

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 28, 2009 ~ Haz 6, 2009
BAHRİ GENÇ’İN “GİZLİ DÜŞLER” RESİM SERGİSİ GALERİ SEVART’TA AÇILIYOR !

Bahri Genç`in 28.04.09 – 06.06.09 tarihlerini kapsayan “Gizli Düşler" konseptli resim sergisi Galeri Sevart`ta açılıyor. Otuza yakın değişik boyutta ve tekniklerle oluşturulan yapıtlar, gençlik dünyasına göndermeleri içeriyor.

Sanat Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü Devrim Erbil Atölyesinde tamamlayan sanatçının son dönem resimlerinde gençlik çağının düşsel ve heyecansal devinimini psikololojik bir anlam boyutunda ele alarak şiirsel ve lirik bir duyarlıkla yansıttığı görülür. Rembrant,Tizianno,Velaskes gibi büyük ustaları yıllarca etüt ettikten sonra kendi plastik dilini oluşturan sanatçının resimlerindeki altyapı sağlamlığının verdiği güven ve cesaretle bir attraksiyon içinde yeni bir resimsel yoruma ulaştığı göze çarpıyor. Realist bir tutumdan yola çıkarak anlıksal bir belirlenimle özgün bir yoruma evrilen resimlerini detaylarındaki tuşsal yöntem, renk sürüşlerindeki soyutlama ve deformasyonlar ne denli yoğun olsa da, onu realist resim yaklaşımından uzaklaştırmaz. Sanatçının, derin bir anlamlandırma üzerinden ekspressif bir ifadeye varmaya çalıştığı portrelerindeki anlamsal katman, izleyicinin imgeleminde duygusal bir yoğunluğa ulaşır. Resmin içeriğine uygun olarak kullanılan monokrom ve kontrast armonilerin de resmin dokusal yüzeyinde yarattığı etkiyle ifadeye katkıda bulunduğu sezinlenir. Serginin figuratif alanda sanat dünyasına yeni bir soluk getireceği tahmin ediliyor.

Bahri Genç Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT