Burçak Bingöl - Nadireler Kabinesi

Tarihler: 14 Mayıs 2011 Cumartesi ~ 14 Haziran 2011 Salı

Yer: CDA-Projects Galeri

Adres: İstiklal Cad. Misir Apt. No :163 Kat 2 D.5 Beyoğlu Taksim İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 12 14 - 74

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 14, 2011 ~ Haz 14, 2011

İsmini, sınıflandırılamayan ilginç nesnelerin toplandığı eski bir Avrupa geleneğinden alan Burçak Bingöl’ün yeni kişişel sergisi Cabinet of Curiosities/Nadire Kabinesi 13 Mayıs’da Mısır Apartmanı’ndaki CDA-Projects Galeri’de açılıyor.

Bu Avrupa geleneğini mecazi altyapı olarak kullanan Bingöl, farklı dönemlerinde yoğunlaştığı fikir, malzeme ve deneyimleri bu sergiyle bir araya getirirerek bir ara toplam çıkarıyor.

Bingöl, izleyiciyi sahte bahçelerin olmadık yerleri sardığı, izleyenin izlenene dönüştüğü, dönüşüm hızının öngörülemediği tekinsiz bir sahneyle başbaşa bırakıyor.Seramik, desen, video gibi malzemelerin kullanıldığı sergi için hazırladığı yazısında Funda Susamoğlu şöyle diyor:

“Görüntünün egemenliğinin tartışılmaz olduğu günümüzde, inşa etmeye, elle üretmeye ısrar eden kişi bir direnç noktasıdır. Bingöl’ün işlerindeki zaanatçı için, üretim ve dolaşım hızının önemi tersine işler; hız yerine bir yavaşlama önerisi inşa sürecinin kendisinde okunaklıdır. Dikkatle üst üste konan parçalar, özenle tek kişilik bir yer oluşturur. Bu yer, kalabalığın içinde kişinin kendini kurduğu alandır.”

Sergi 14 Mayıs - 14 Haziran tarihleri arasında görülebilecek.

Burçak Bingöl - Nadireler Kabinesi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT