Çağdaş Sanata Cesur “Bir” Katkı

Tarihler: 17 Aralık 2009 Perşembe ~ 15 Ocak 2010 Cuma 17 Aralık 2009 - 15 Ocak 2010

Yer: Tunca Sanat

Adres: Eskici İş Merkezi Bülbül Mah. Paşabakkal Sokak No: 28-34 D: 21 Beyoğlu-İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 256 96 00

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 17, 2009 ~ Oca 15, 2010

İstanbul alternatif bir sanat mekânına kavuşuyor! Açılışını, sanat alanındaki uzun süreli deneyimlerini büyük bir mekânla somutlaştıran Cemal Batur’un ev sahipliğinde 17 Aralık 2009 Perşembe günü saat 18:00 – 20:00 arasında gerçekleştirecek olan Tunca Sanat, açılış sergisi “Bir”de, Burhan Doğançay’dan Haluk Akakçe’ye, Ömer Uluç’tan Selma Gürbüz’e değin 40 civarında sanatçının işlerinin yer aldığı önemli bir çağdaş sanat seçkisini sanatseverlerin beğenilerine sunacak.

Alışıldık sanat çevrelerinin uzağında İstanbul’un en otantik köşelerinden biri olan Dolapdere’de Antikacılar Çarşısı’nda yer alan Tunca Sanat, çağdaş sanata yapılan cesur bir katkı olarak dikkat çekiyor. Çağdaş Türk Sanatı’nın 1960’lardan başlayarak, ağırlıklı olarak son dönemlerine odaklanan “Bir” sergisi, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Özdemir Altan, Komet, Ömer Uluç, Selma Gürbüz, Mehmet Aksoy, Meriç Hızal, Utku Varlık, Mustafa Ata, Zekâi Ormancı, Adem Genç ve Ergin İnan’dan, Mithat Şen, Kemal Önsoy, Alaattin Aksoy ve Koray Ariş’e ve daha genç kuşağın temsilcileri olan Alp Tamer Ulukılıç, ve Ebru Uygun’a uzanan 60 yapıtlık bir seçkiyle Türk çağdaş sanatına alternatif bir toplu bir bakış getiriyor.

Tunca Sanat, 17 Aralık 2009–15 Ocak 2010 tarihleri arasında tüm sanatseverleri, sanat yazarlarını ve sanat eleştirmenlerini sanat alanında gerçekleştirmeyi hedeflediği dinamik ve cesur katkıların bir ilki olan “Bir”e davet ediyor!

Çağdaş Sanata Cesur “Bir” Katkı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT