Çağdaş Türk Resim Sanatı Sergisi

Tarihler: 27 Mart 2010 Cumartesi ~ 30 Nisan 2010 Cuma

Yer: Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi

Adres: Cennet Mah. Yahya Kemal Beyatlı Cad. Küçükçekmece İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 598 55 23

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 27, 2010 ~ Nis 30, 2010

ÇAĞDAŞ TÜRK RESİM SANATI SERGİSİ

Yazar Muammer Kırdök’ün koleksiyonundan, kuratör Erkan Doğanay tarafından derlenen “Çağdaş Türk Resim Sanatı” sergisi Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

27 Mart Cumartesi günü, Muammer Kırdök ve Erkan Doğanay’ın yanı sıra çok sayıda Küçükçekmeceli sanatseverin katıldığı açılış, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay tarafından gerçekleştirildi. Açılış öncesi konuşan kuratör Erkan Doğanay, bir koleksiyonun değerinin paylaşıldıkça arttığını, onu gören insanların göz zevki ve düşüncelerinin kesişmesiyle daha önemli hale geldiğini vurgularken, Muammer Kırdök ise, Küçükçekmece’nin kültür ve sanat alanında aldığı büyük sorumluluğun altından kalkacağına inandığını belirtti.
Açılışı yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece’de kültür ve sanatın yeni gelişmekte olduğunu, ancak atılan tohumların güçlü köklerle birlikte ilerleyen günlerde meyvelerini vereceğini söyledi. Başkan Yeniay, “ Bu merkezi yaparken, insanlarımızda Cennet mahallesinde sergi salonuna ihtiyaç var mı endişesi vardı. Bugüne baktığımızda bu sergi salonumuzun yeni rezervasyonları ancak bir sene sonraya yapılabiliyor. Kültür ilçesi olma yolundaki bir ilçe olarak bu noktada bulunmak bahtiyarlığımızı artırıyor. Çünkü kültür ve sanat değerini bilirseniz anlamlıdır.” dedi.

Konuşmaların ardından kurdela kesimiyle birlikte sergiyi gezen davetliler, son yıllarda dünyada da ciddi önem kazanan Türk Sanatı’ndan nadide eserleri görme fırsatı buldular.

Çağdaş Türk Resim Sanatı’nı ve Türk ressamların eserlerini sanatseverlerle buluşturmayı amaçlayan sergi, 30 Nisan tarihine kadar Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Çağdaş Türk Resim Sanatı Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT