Çağla Göksu Kişisel Sergisi

Tarihler: 15 Şubat 2011 Salı ~ 25 Şubat 2011 Cuma

Yer: Galeri Binyıl

Adres: Şakayık Sok.Ful Apt.45/2 D.2 Teşvikiye İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 240 34 45

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 15, 2011 ~ Şub 25, 2011

`Işığı olan...`

Çagla Göksu, 1986`da MSGSÜ Temel Sanat ve Bilimler Bölümünden mezun olmuş ve Adnan Çoker’den desen dersleri aldıktan sonra sanat yaşımına pek çok karma sergi ile devam etmiştir.

Soyut dışavurumcu bir ressam sayılan Çağla Göksu`nun resimleri, damlatma tekniği ve boya üzeri hareketlilik sağlayan “kötü adam” imajından ötürü ‘Jack the Dripper’ lakabıyla anılan Jackson Pollock tablolarını postmodernist akımı uygulayarak andırsa da onun tam tersi `ışığı olan güzel renkli insan`ı yüreğinizde hissettirir.

O ışık ki; tablolardaki saf ve iddiasız olan beyazı çoğaltır. Onları izlerken kendinizi; toplam yaşam gücünü, saflık ve deneyimsizliğin yanı sıra, içinde bilgeliği ve sonsuzluğu barındıran hem saf, lekesiz, hem de yaşam ve ölümün tüm bilgisine sahip bulursunuz. Sanatçıya göre, beyazın saflığı her zaman ön planda durur çünkü ruhun saf ve temizliğini simgeler düşüncesi de resimlerinde ilginç bir bilgelik halinde hep var olacaktır. Yaptıgı resimlerde, zaman ve mekan kaygısı taşımaması, fazla renk kullanmaması, izleyenleri kendi hayalleri ile basbasa bırakır.

Kimi zaman ‘’kahve telvesinden izler’’ görür gibi olursunuz. Kimi zaman lekeli eski bir duvarın üzerinde yaşanmışlık izleri, kimi zaman sokaklarda yürüyen kimliksiz bedenleri algılarsınız.

Hemen hepsinde bir imza gibi eski yazının hüzünlü fırça darbeleri, geçmişi hatırlatırken, hayallerin ve yaşanmışlıkların tortusu yüzümüze gülümser. Bu haliyle hem geçmiş zamanın hayali, hem geleceğin soyut gerçekçiliği tadına doyulmaz bir tezat sunmaktadır. Bu çok seviyeli bir tezattır, öyle ki beyaz içindeki o çok ışıklı güzel anlatım bulunduğu hiçbir yerle çelişmez.

Bu nedenle Çağla Göksu`nun tabloları pek çok mimari uygulamada sıklıkla kullanılmış, pek çok klas mekanın duvarlarına yeni bir soluk getirmiştir. Halen sanatçı adaylarına resim dersleri vererek destek olmaktadır.

Serbest sanatçı olarak atölyesinde çalışmalarına devam eden Göksu; kişisel sergisini 15-25 Şubat tarihleri arasında Nişantaşı Şakayık Sok.No:45/2 Galeri Binyıl`da ayrıca www.galeribinyil.com.tr den de açmaktadı. İzleyebilirsiniz.

Çağla Göksu Kişisel Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT