Can Büyükmehmet`in İlk Kişisel Sergisi

Tarihler: 14 Mayıs 2010 Cuma ~ 10 Haziran 2010 Perşembe 14 Mayıs-10 Haziran 2010

Yer: Teşvikiye Sanat Galerisi

Adres: Akkavak Sokak Demet Apt. No: 4A Nişantaşı-İstanbul İstanbul

Telefon: 0 212 241 65 35

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 14, 2010 ~ Haz 10, 2010

Daha önce çeşitli konseptler içerisindeki grup sergilerine katılan Büyükmehmet’in resimleri gerek koleksiyonerler gerekse sanat eleştirmenleri tarafından oldukça ilgi görmüştü.

Son dönemde gerçekleştirmiş olduğu resimlerinin yer alacağı bu ilk kişisel sergisinde ise Büyükmehmet’in çağdaş Türk figüratif sanatına yeni bir soluk getireceği öngörülüyor. Figüratif resimleriyle öne çıkan Can Büyükmehmet’in sanatında sıradışı mekan fikri ve fantastik atmosfer anlayışı onun sanat anlayışının temelini oluşturur.

Yapıtlarında daha çok eğlence yaşamına odaklanan genç sanatçı, gerçek hayattan aldığı sahneleri düşsel bir dünyaya dönüştürürken kullandığı imgelerle bu sahnelerin ironisini güçlendirir.

Zaman ve mekan anlayışının kendi içinde parçalara bölünüp biçimsel açıdan çok katmanlı bir resim anlayışı ortaya çıkaran genç sanatçı, fantastik ve hikayeci üslübu ile de anlatım açısından çok katmanlı bir dil ortaya koyar. Olağanı, olağanüstü bir ironi ile karşımıza çıkaran Can Büyükmehmet’in sergisi 10 Haziran’a dek Teşvikiye Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Can Büyükmehmet`in İlk Kişisel Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT