Cehennemde Bir Mevsim Sergisi

Cehennemde Bir Mevsim Sergisi

Tarihler: 07 Nisan 2016 Perşembe ~ 07 Mayıs 2016 Cumartesi

Yer: Alan İstanbul

Adres: Asmalı Mescit Mh. Asmalı Mescit Caddesi.No:5/2 Tünel Beyoglu İstanbul

Telefon: 0212 252 94 53

Web: http://www.alanistanbul.com

E Posta: info@alanistanbul.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2016 ~ May 7, 2016

Arthur Rimbaud’un aynı isimli eserine ithafen.

SANATÇILAR

Zafer Aracagök
Bahadır Boysal
Ergün Gündüz
Sadi Güran
Nuri Kurtcebe
Sait Mingu
Güçlü Öztekin
Baysan Yüksel

Günümüz sanatı birçok açıdan bir melezlikler alanı haline gelmiş durumdadır. Bu türlü melezleşme biçimleri, farklı iletişim araçlarının yarattığı yeni algılama biçimlerinden kaynaklanan ve sürekli kendisini yeniden üreten geçişli bir estetik anlayışa kapı aralıyor. İzleyicinin zihinsel düzlemde sanat türleri ve alanları arasında kategorik ayrımlar yapabilmesi, ancak inceltilmiş bir bağlam ve içerik anlayışı ile mümkün oluyor. İşte bu noktada çok farklı ihtiyaçlar ve alanlar için üretim yapan ve kendine özgü bir görselleştirme dili yaratabilen önemli illüstratörler, çağdaş sanatın üretim paradigmasının içine girişler yaparak bu alanda kayda değer çalışmalara imza atabiliyorlar. Buradaki geçişlilik, çağdaş sanat alanına hem bir genişleme sağlıyor, hem de yeni duyumsamalar için kapılar aralıyor.

“Cehennemde Bir Mevsim” Sergisi, çağdaş sanatçıların illüstratif ifade biçimleri ile illüstratörlerin çağdaş sanat alanındaki yolculukları aralığında deneysel bir sergi projesi olarak ortaya çıkıyor. İzleyiciyi, bir yandan sanat ile tasarım arasında iyice azalan mesafenin de ortadan kalkacağı olasılıkları deneyimlemek, diğer yandan da aralarındaki mesafe ölçüsünde farklılaşan estetik duyumların ayırdına varmak üzere bir yolculuğa çıkarıyor; İstanbul’da üretim yapan ve öne çıkan sanatçı-tasarımcıların arasından, görsel ve düşünsel zekayı aynı anda yüksek seviyede kullanabilen isimleri bir araya getiriyor. Böylece, bu alanda güncel bir envanterin de ilk adımı atılmış oluyor. Farklı yaş ve altyapıya sahip sanatçı / tasarımcıların çalışmaları arasında, mekanda kurulacak bir diyaloğun küratöryel bir çalışma ve kurgu ile izleyici için özel bir deneyim süreci hazırlanıyor. Rimbaud’un “Cehennemde bir Mevsim” isimli şiiri bağlamında ortaya çıkacak olan görsellikler, çoklu okumalar ve duyumsamalar için kapılar aralayacak.

“Cehennemde Bir Mevsim” Sergisi, 7 Nisan 2016 ile 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında ALAN İstanbul’da görülebilecek.

Cehennemde Bir Mevsim Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT