Coşkun Aydın - Mavi Seni Bekliyor

Tarihler: 03 Temmuz 2010 Cumartesi ~ 31 Temmuz 2010 Cumartesi

Yer: Uğur Varlı Fotograf Sanatı Galerisi

Adres: Ankara Cad. Atabay Merkez İş Hanı No:169 Kat:2 Sirkeci Fatih İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 520 49 46 - 526 55 26

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 3, 2010 ~ Tem 31, 2010

YARIŞA SİZİ DE BEKLİYORUZ

Gültekin Çizgen Hoca`yla yelken yarışları fotograf sergisi açmam icin görüştüğümüzde bu fotografları çekenlerin ne kadar az olduğunu hatırladım.

Türkiye`nin yarış merkezleri olan İstanbul, Bodrum, Marmaris, Göcek`de çok ciddi ve katılımları fazla olan yelken yarışları yapılıyor. Tekneler marinalara bağlı kalmıyor artık. Yelken kulüpleri ve yelken kursları sayesinde yetişen yelkenciler çoğalmaya baslıyor, üniversitelerde ve denize kıyısı olmayan şehirlerimizde bile yelken kulüpleri kuruluyor. Uluslararası yarıslara katılan takımlarımız var. Onlar kupalarla dönüyorlar artık. Yelkenin federasyonu, bölge yetkilileri, hakemleri var.

Bu kadar ciddi spor hareketi ne yazık ki ne görsel ne de yazılı basında tek sütun tek paragraf dısında yer almıyor.Bazen de hic yer almıyor. Deniz dergilerinde yer alan bu haber ve fotograflar ne kadar duyurabiliyorsa kendisini. Bu haber ve fotografları yapanlar da ne yazık ki bir elin parmakları kadar azlar.

On yıl önce denizle ilgili bir dergi olan Marine Aktüel`in grafik tasarımlarını yaparken denize ilk defa ciddi baktım. Derginin kapanmasından sonra tüm masrafları göze alarak yelken yarısları fotografları cekmeye devam ettim. Rahmetli Mesut Baran`la tanışmamla fotograflarım Yelken Dünyası Dergisi nde, diger deniz dergileri olan Naviga, YatchTurkiye, Motor Boat dergilerinde de yayınlanmaya basladı. Artık çektigim fotograflar okuyucuyla buluşuyordu. On yıl boyunca yaklasık bütün yarışlarda fotograf çektim. En zorlu hava şartları bile yıldırmadı. Son dört yıl icinde İstanbul da 3, Bodrum da 2, Marmaris te 1 yelken yarışları sergisi acarak denize olan ilginin artmasını istedim.

Sergilermizle, deniz dergilerinde yer alan fotograflarımızla, bu ise gonul verecegine inandıgım yeni fotografcı dostlarımızın olmasını istiyorum. Yaşamı, felsefesi, görseli yüksek olan bu hayata adım atın...

Coşkun Aydın - Mavi Seni Bekliyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT