Güner Sarıoğlu / Duruşlar - Bakışlar II

Tarihler: 02 Nisan 2009 Perşembe ~ 26 Nisan 2009 Pazar

Yer: İstanbul Fotoğraf Merkezi

Adres: Tarlabaşı Bulvarı No:272 Beyoğlu İstanbul

Telefon: (212) 2381160

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 2, 2009 ~ Nis 26, 2009
İSTANBUL FOTOĞRAF MERKEZİ
Güner SARIOĞLU “DURUŞLAR / BAKIŞLAR II” FOTOĞRAF SERGİSİ
02 NİSAN 2009 – 26 NİSAN 2009

İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi’nde, 02 – 26 Nisan 2009 tarihleri arasında, Güner Sarıoğlu’nun “Duruşlar / Bakışlar II” başlıklı fotoğraf sergisi gerçekleştirilecektir.
ÖZGEÇMİŞ
Güner Sarıoğlu, TRT kurumunda, televizyonun kuruluş yıllarından başlayarak on yıl, yönetici, yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. 1972–1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulunda (İletişim Fakültesi) ve başkaca eğitim kurumlarında, film ve televizyon izlencesi yönetimi ve yapımı konularında dersler verdi. Belgesel filmler ve haber filmleri yaptı. "Bakaçtan bakma" tutkusu ile her zaman fotoğrafla ilgilendi. Son yıllarda bir kez daha, yeniden ve yoğunlukla fotoğraf yapmaya yöneldi. "Duruşlar/Bakışlar II” sergisi, Güner Sarıoğlu`nun ikinci kişisel fotoğraf sergisidir.

SERGİ HAKKINDA
DURUŞLAR/BAKIŞLAR II
BAKMAK, GÖRMEK, ALGILAMAK!...
Fotoğraflar, bize uzak ülkelerin insan yaşamlarını kendi doğallıkları içinde vurgulayan yönlendirmesiz anlık saptamalardan oluşmaktadır. Bu görsel eylemde; yabancı bir bakış ve kısa bir göz atma dışında, tam da kendisi olan içtenlikli bir duruş ve bir bakış yakalama güdüsü ağır basmıştır. Fotoğraflardaki eğilimin temel, yalın çıkış noktası da yalnızca budur. Fotoğraflarımda; o ülkenin yaşantısına biraz olsun sızabilme isteğinin yanı sıra ve özellikle de görselleştirilen tanıklarla, ülkenin insanlarıyla kaynaşabilme çabasını göreceksiniz. Tüm bu görsel tanıkların durumunu, duruşunu, bakışını, duygularını ve tüm bu olguların anlık sunumlarını sizlere yansıtabilmeyi ve olabildiğince paylaşabilmeyi istedim. Benim amacım; bu içten, yoğun isteğimin ürünlerini saptamak ve kalıcı kılmaktır. Fotoğraflarımda; olağan, sıradan, ancak yaşananların tazeliğinde ve o gündelik yaşamlar içinde onlara, insan sıcaklığında bakmayı, anlamayı, algılamayı denedim...
Güner Sarıoğlu
www.istanbulfotografmerkezi.com

Güner Sarıoğlu / Duruşlar - Bakışlar II

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT