Hadiye Cangökçe - Başkasının Sanatı

Tarihler: 17 Şubat 2014 Pazartesi ~ 15 Mart 2014 Cumartesi

Yer: Maçka Sanat Galerisi

Adres: Eytam Cad. 31/A ?34357 Maçka Şişli İstanbul

Telefon: 0212 240 80 23

Faks: 0212 234 40 51

E Posta: mackasanatgalerisi@ttmail.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 17, 2014 ~ Mar 15, 2014

Hadiye Cangökçe, röprodüksiyon fotoğrafı alanında uzmanlaşmış bir fotoğrafçı. Senelerdir müzeler, galeriler, müzayedeciler ve koleksiyonerlerle birlikte çalışıyor; devlet müzelerinin ve özel müzelerin depolarında, galeri arşivlerinde, koleksiyonerlerin evlerinde, şirketlerinde, müzayede evlerinde, sanatçı atölyelerinde, eserleri “gerçek” renkleri ve dokularıyla yakaladığı düşünülen fotoğraflar çekiyor.

Cangökçe, Vehbi Koç Vakfı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği bu ilk sergisinde, kendi tanıklığının fotoğraf “zanaat”ine özgü bir dille yapılmış dökümünden küçük bir parçayı, yine Türkiye’de sanat tarihinin başlıca aktörleri ve tanıklarından biri olan Maçka Sanat Galerisi’nde biraraya getiriyor.

Cangökçe’nin sergi için yaptığı standart gri kartlı fotoğraflar seçkisi, müzeler, galeriler, koleksiyonerler bağlamında işini yapan bir zanaatkârın hatıratı gibi görülebilir. Alınıp satılan, müzelerin depolarında tutulan veya kaidelerin üzerinde, beyaz duvarlarda gösterilen, evlerde, şirketlerde, otellerde dekorasyona renk katan sanatın bir başka aktörü olarak fotoğrafçının tanıklığının bir dökümünü sunan sergi, fotoğrafçının gölgesinin eserlerin önünden geçtiği anların birer kaydını, o kayıtlara yeni anlam katmanları atfetmeye ihtiyaç duymaksızın biraraya getiriyor.

Hadiye Cangökçe - Başkasının Sanatı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT