Hans-Jürgen Raabe - 990 Faces

Tarihler: 12 Aralık 2013 Perşembe ~ 12 Mart 2014 Çarşamba

Yer: İstanbul Fotoğraf Müzesi

Adres: Şehsuvar Bey Mah. KadırgaLiman Cad. No: 60 Kadırga Beyoglu İstanbul

Telefon: 0212 458 88 42

Faks: 0212 458 88 43

Web: http://http://www.istanbulfotografmuzesi.com

E Posta: info@istanbulfotografmuzesi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 12, 2013 ~ Mar 12, 2014

İstanbul Fotoğraf Müzesi, Goethe-Institut Istanbul işbirliğiyle Hans-Jürgen Raabe'nin çalışmalarını sergiliyor. Sergi 12 Aralık 2013'te 18.30'da açılacak ve 12 Mart 2014 tarihine kadar açık kalacak. Serginin açılışı; Selim Seval (Fotoğraf sanatçısı ve İstanbul Fotoğraf Müzesi'nin Yönetim Kurulu Üyesi), Hans-Michael Koetzle (yazar ve gazeteci) ve Claudia Hahn-Raabe (Goethe-Institut Istanbul Müdürü) tarafından gerçekleştirilecek.

Hans-Jürgen Raabe, 990 Faces adlı fotoğraf projesine 2010 yılında başladı ve projeyi farklı kıtalarda ve çeşitli ülkelerde sürdürdü. Sanatçı 990 Faces ile, 30'ar fotoğraftan oluşan seriler halinde bir dönemin son derece kişisel ve ansiklopedik kapsamlı insan resmini ortaya koyuyor.

Raabe bunu yaparken bir gazeteci veya bir belgeselci gibi davranmıyor; tam tersine açık ve net bir konsepte ve sanatsal bir yaklaşıma sahip. Tek tek seriler içinde yer alan fotoğrafların sırasını belirleyen yalnızca çekildikleri anın tarihi. Sanatçı doğru anın ne zaman geleceğini önceden tahmin ederek dolaysız - ve bu özellikleriyle insanı etkileyen -, ama aynı zamanda da anın kendiliğindenliğine ifade kazandıran portreler çekiyor.

Hans-Jürgen Raabe: 990 Faces – Work in Progress
Hans-Jürgen Raabe, 990 Faces projesinde çalışmalarının merkezine tüm bedenselliği ve benzersizliğiyle insanı koyuyor. New York'ta 5. Cadde'de yürüyenler, Kassel'de dOCUMENTA'yı ziyaret edenler veya Boğaz vapurlarında yolculuk edenler - fotoğrafını çektiği kim olursa olsun, hep karşısındakinin kişisel varlığını vurgulayacak özel anı yakalamaya çalışıyor.

Her yerde 10'ar still ve 30'ar portre fotoğraf oluşuyor, toplamda 33 seri planlanıyor. En sonunda ortaya çıkan ise 990 FACES. İstanbul'daki sergide şu ana kadar çekilmiş bütün yüzler ve still'ler yer alıyor. Şimdiye kadar yapılan bütün sergiler de - Eyfel Kulesi hariç - yayın olarak yer alıyor.

Viyana'da yayınlanan tanınmış fotoğraf dergisi "EIKON - Zeitschrift für Photographie und Medienkunst", 990Faces'e son sayısında 24 sayfalık bir ek ayırdı.

Hans-Jürgen Raabe - 990 Faces

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT