İçimizdeki Gizli `Saklı`

Tarihler: 02 Şubat 2010 Salı ~ 02 Mart 2010 Salı 2 Şubat-2 Mart 2010

Yer: İstanbul Modern Sanatlar Galerisi

Adres: Barbaros Bulvarı No: 113/B Balmumcu 34349 İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 288 48 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 2, 2010 ~ Mar 2, 2010
Türk resim sanatının ustalarından Recep Çiftçi 2 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında İstanbul Modern Sanatlar Galerisi’nde (IMSG) “SAKLI ” konulu sergisiyle sanatseverler ile buluşacak…
Bu sergi içimizdeki en kuytu odalarda kalan duyguların ifadesi olacak…

Recep Çiftçi, resimlerinde kışkırtıcı muhteşem bir konuşma diliyle gerçek ve fanteziyi birleştirerek, kusursuz gerçeklik içinde insanın bir anlamda anlık ruhsal çelişkileri, karşı çıkmaları ve buna benzer tepkileri sanatına yansımakta. Sanatçı eserlerinde içsel zenginliğini temaların kurgusuna taşıdığı gibi duygu ve düşüncelerin olgunlaşmış saf halini biraz daha ben yorumuyla belirli öğelerde kullanarak ritim eşliğinde zaman ve mekân kaygısı düşünmeden suretlere yüklemiş. Bunu yaparken görmezlikten gelenlere göndermeler yaparak yaşamın içinde yer alan vurdumduymazlığı, rehin alınmış benlikleri iterek, düşünebilirliği ve içsel sorguyu çerçeve dışına taşırmak suretiyle sanatseverlere sunuyor.

Recep Çiftçi tablolarındaki gizemli ifadeleriyle gizlediğimiz sırları, kazıyor, siliyor, süpürüyor ve sis perdelerini aralayarak gün ışığına çıkartıyor. Sanatçı düş gücünün yaratısı olan, resminin şifresini ve kimliğini oluşturan orijinal ve fantastik biçimler, usta, özgün ve son derece özgür bir fırça ile tuvalin üzerine enfes bir tatla aktarıyor. Tuvalindeki coşku, izleyende yarattığı çarpıcı etki renk soyutlamaları, usta fırça kullanımı, her şeyin yerli yerinde olması kadar düşle gerçek arasında özgürce dolaştığı, kat kat inşa edilmiş bu gizemli ve fantastik dünyanın da eseri.

“SAKLI” sergisi kendi iç dünyamızda belli belirsiz varlığını duyduğumuz duygularımızı algılamamıza yol açacak…

İçimizdeki Gizli `Saklı`

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT