İstanbul`u DİN-liyorum - Gökhan Uğur Resim Sergisi

Tarihler: 18 Mart 2010 Perşembe ~ 24 Mart 2010 Çarşamba

Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi Sergi Salonu

Adres: Ataköy 9. Kısım İstanbul İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 18, 2010 ~ Mar 24, 2010

Gökhan Uğur Resim Sergisi
Anadolu`daki farklı inanıştaki insanlara ait tüm dini yapıları hayal gücüyle birleştirerek resimleyen ve bu resimleriyle manevi değerlerinin unutulmaması ve ayrım yapmamamız gerektiğinin renkli bir hatırlatmasını yapan genç kuşak sanatçılarımızdan Gökhan UĞUR, tuval üzerine akrilik tekniğini kullanarak ürettiği 30’u aşkın eserleriyle sanatseverlerle buluşuyor.

Resimlerinde, İstanbul`daki değişik kültürlerin mirası olan farklı dini yapıların bir arada kardeşçe barınmalarını, dini yapıların çarpık kentleşmedeki yerleri, Anadolu mimarisi ile Batı mimarisinin uyum ve uyumsuzluklarını ve içimizdeki din çatışmalarını izleyiciye kendi bakış açısıyla aktarmaya çalışan sanatçı, 2010 Avrupa Kültür Başkenti uygulamasına da gönderme de bulunuyor.

Aynı zamanda sanatçının 9. kişisel sergisi olan bu sergi, 18 Mart – 24 Mart 2010 tarihleri arasında, Yunus Emre Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda, 09.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Gökhan UĞUR
1980 yılında Ankara`da doğdu. İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. 1999-2005 yılları arası Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalında öğrenimimi tamamladıktan sonra 10 sene kadar Bolu’da yaşamımı sürdürdü. Bolu’da; resim, müzik ve doğa sporları ile uğraştı.
Şu an İstanbul’da hayatını sürdürmekte olan sanatçı Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde Resim Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Ayrıca (UPSD) Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, (BASAD) Bakırköylü Sanatçılar Derneği, Sanat ve Sanat sevenler Derneği, İstanbul Modern Sanatlar Derneği ve Atölye 7`de sanatsal çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir.

İstanbul`u DİN-liyorum - Gökhan Uğur Resim Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT