İstanbul`un Ritmi

Tarihler: 18 Eylül 2010 Cumartesi ~ 30 Ekim 2010 Cumartesi

Yer: Akbank Sanat

Adres: İstiklal Cad. No:8 34435 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 35 00 - 01

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 18, 2010 ~ Eki 30, 2010

İstanbul`un Ritmi

Sanatçılar: Angela Bulloch, Peter Kogler, Julian Opie, Tony Oursler Stephan Reusse, Elisabeth Wallner
Küratör: Gisela Winkelhofer

2010`da Akbank Sanat, dünyanın en tanınmış caz festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali`nin 20. yılını, müziğin vazgeçilmez unsurları olan ses ve ritmin başrolde yer aldığı bir sergiyle kutluyor.

Birçok uluslararası çağdaş sanatçı küratör Gisela Winkelhofer tarafından ışık, ses, ritim ve hareketten oluşan çalışmalarını sergilemek üzere bu projeye davet edildi.

Pek çok işinde biyogeribildirim sistemlerinden yararlanan sanatçı Angela Bulloch, Progression of 8 Perverted Pixels - 8 Sapkın Pikselin İlerleyişi`ni sunacak. İşlerinde insanlar ve kitle iletişim sistemleri arasındaki ilişkiyi mizah, ironi ve yaratıcılıkla ele alan Tony Oursler, İstanbul için yeni ve özgün bir çalışma hazırlıyor. Julian Opie son bilgisayar filmini gösterecek: Rod and Verity Walking - Rod ve Verity Yürürken. Stephan Reusse lazer son çalışması, Dominique ile katılacak. Peter Kogler`in bilgisayarda tasarlanmış desenleri mekanda yansıtılılacak; ve de Elisabeth Wallner`in Metamorphosis - Metamorfoz`unda sanatçı, özneler ve nesneler arasındaki metamorfik ilişki ve değişimleri inceleyecek.

İstanbul`un Ritmi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT