Mustafa Bulat - Zaman Mekân İnsan Heykel Sergisi

Tarihler: 10 Mayıs 2014 Cumartesi ~ 07 Haziran 2014 Cumartesi

Yer: Almelek Sanat Galerisi

Adres: Cevdet Paşa Cad. No:99/1 Bebek Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 265 38 51

Faks: 0212 265 39 53

Web: http://http://www.almelekartgallery.com

E Posta: artgallery@almelek.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 10, 2014 ~ Haz 7, 2014

“Mekân ve Zaman”, Hayatı tanımlamanın uzantıları... Var-oluşunun tanımı için kullanılan bir olgu. İnsanoğlunun geçmiş zamandaki süreçten başlayan ve geleceğe, yani uzama giden yolculuk... İnsanlık tarihinin en somut bulgularından bir kavram.

…Biçemler arasında yakaladığı ilişkilerin ayrımlı çağrışımları üzerinde odaklanmayı hedefler Bulat. Bu düşüncelerini gerçekleştirmek için “Mekân” ve “Uzam” içindeki konuları sorgular. Her biçim bize bildik gelen her nesne somut bir değer kazanarak yeni bir konuma dönüşür. Bu süreçte biçime yüklenen düşüncelere (Değerlere) yönelir. Kendi kendini ifade eden nesnelere yeni kavramlar yüklemek ve yüklenmiş olduğu bu düşüncelerle farklı düşünceler yaratmaya yönelir, yapıtlarında ( Heykellerinde ) Bulat bu süreçte sentezlere girer, “Mekân”, “Uzam”, kavram üzerine bilinen birikimler (Değerler) içinde yeni düşünceler yaratmaya çabalar. Eş zamanlılık, düşünce boyutunda çok anlamlılık kazandıran tutkusu, “İnsan ve Mekân” içerisinde yeni düşüncelere dönüşür. Var-oluşun itici gücü, düşünce yaratma, bireysel duruşla çözümlenir. Figürler Kompozisyonlara, Biçemler İmgelere, Simgelere, Heykellere dönüştürülür, Mustafa Bulat heykelleri çıkar ortaya...

Mustafa Bulat 1964 Sarıyahşi doğumludur.

1988 yılında Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun oldu. 1998 - 2002 Atatürk Üniversitesi, G. S. F., Heykel Bölümünü kurdu ve 1998 - 2008 yılları arasında Heykel Bölüm Başkanı oldu. 1999 - 2002 yılları arasında Atatürk Üniversitesi, G. S. F. Dekan Yardımcısı olan Bulat, halen aynı üniversitede öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bu güne dek onlarca ulusal ve uluslar arası workshop, organizasyon, sempozyum ve karma sergiye katılan sanatçının, bir çok solo sergisi ve ödülleri bulunmaktadır.

Mustafa Bulat - Zaman Mekân İnsan Heykel Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT