Nezir Aydın Resim Sergisi

Tarihler: 09 Mart 2009 Pazartesi ~ 27 Mart 2009 Cuma

Yer: T.C. Ziraat Bankası Beyoğlu Tünel Sanat Galerisi

Adres: Müeyyet Sokak No:1 Tünel-Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 251 42 48

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 9, 2009 ~ Mar 27, 2009
Nezir Aydın’ın Resim Sergisi 9 - 27 Mart 2009 arasında T.C. Ziraat Bankası Beyoğlu Tünel Sanat Galerisi’nde
ANLATILMAZ OLANIN İZLERİNE DAİR BİR SERGİ:
Daha önce birçok ulusal ve uluslararası sergi ve sempozyumlara katılmış, ressam Nezir Aydın, resim sergisini, 9 – 27 Mart 2009 tarihleri arasında, T.C. Ziraat Bankası Beyoğlu Tünel Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

1986 yılından beri profesyonel resim hayatını sürdüren ressam Nezir Aydın, sergisini şu sözlerle ifade ediyor: “Ne zaman Ay oldum? Bilmiyorum… Ne zaman su? Ne zaman bulut? Hatırlamıyorum… Annemin mutfakta çıkardığı sesleri, karanlıkta pencereden odaya yayılan sarı ışığı, geceyi aydınlatan yıldızları anımsıyorum. Yaptığım resimler yukarıdaki soruların yanıtlandığı öyküler değil. Onlar anlatılmaz olanın izlerini sürüyor. Ay ışığı da yalnızca kalbimdeki öyküyü aydınlatıyor. Sessiz ve derinden…
Resimlerimde, birbirlerini hem yok eden hem de var eden işaretler kullanıyorum. Bazen eski zamanlardan kalma bir büyü, bazen de Orta Asya’dan gelmiş bir piktogram Latin alfabesine karışıyor. Yazı elemanları onları kullanış biçimim nedeniyle anlamlarından kurtulup resmimin parçaları haline geliyorlar. Göründüğünden başka bir şey olmayan ve olan, bir arada,üst üste, yan yana yer alıyor. Her şeyin aynı anda birlikte olabileceğini göstermek isteyişim buna neden oluyor. Hem var hem yok. Hangisi başlıyor hangisi bitiyor? Bilinmesin…Sonsuzluk duygumun beslediği bu var olabilme hali resimlerime de geçsin istiyorum.”

Nezir Aydın Hakkında:
1965 Bulancak doğumlu sanatçı 1986 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Yurtdışında ve yurtiçinde pek çok karma sergiye katılan sanatçı, kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Nezir Aydın Resim Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT