Özgül Arslan - Silik İzler Erased Traces

Tarihler: 09 Şubat 2012 Perşembe ~ 10 Mart 2012 Cumartesi

Yer: DAİRE

Adres: Boğazkesen Cad No:65D Tophane 34433 Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 252 52 59

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 9, 2012 ~ Mar 10, 2012

Özgül Arslan’ın resimde renk ekleme eylemini tersine çevirdiği ve ‘silerek’ oluşturduğu eserler, “Silik İzler” adlı kişisel sergisinde 9 Şubat – 10 Mart 2012 tarihleri arasında DAİRE’de izlenebilir.

Sosyal hayatta edinilen roller ve cinsel kimliğe atfedilen sorumluluklar, nesneler, imgeler ve performanslar yaşam pratiğini belirlediği gibi düşünsel ve üretimsel süreci de şekillendirir. Üretim sürecindeki sanatçı kimliği diğer kimliklerle yer yer paralellik gösterirken bir yandan da çelişkilere, çatışmalara sebebiyet verir.

İç mekanı temizlemek, toparlamak , düzenlemek, hijyeni sağlamak kadına atfedilmiş eylemlerdir. Özgül Arslan, “Silik İzler” isimli yeni kişisel sergisinde bu eylemlerin sanattaki karşılığını sorguluyor. Bunu yaparken resim tarihinde önemli yeri olan ışık-renk temalarından yola çıkıyor ve bunları elde ederken yapılan renk ekleme eylemini tersine çevirerek resimlerinde; boyamak yerine domestik bir aksiyon olarak atfedilen “silme” eylemini, boya yerine yine temizlemede ve hijyen sağlamada kullanılan ağartıcıyı kullanıyor. Geçmişe referans veren “pamuklu kadife” kumaş üzerine çalıştığı resimlerinde, ışığın siliciliğinden yararlanarak, iç mekana sızan ‘davetsiz misafir’i, ışığı, silinen olarak belirliyor.

“Silik İzler” 9 Şubat – 10 Mart 2012 tarihlerinde Salı – Cumartesi 11.00-19.00 arası DAİRE’de görülebilir.

Açılış: 9 Şubat Perşembe - 18.00

Yer: DAİRE
Sergi: “Silik izler”
Sanatçı: Özgül Arslan
Tarih: 9 Şubat February - 10 Mart March 2012
Adres: Boğazkesen Cad No:65D Tophane 34433 Beyoğlu İstanbul

www.dairesanat.com
info@dairesanat.com

Özgül Arslan - Silik İzler Erased Traces

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT