Özlemi Başka Gözlerle Çek!

Özlemi Başka Gözlerle Çek!

Tarihler: 16 Aralık 2016 Cuma ~ 31 Ocak 2017 Salı

Yer: Studio-X İstanbul

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mah., Meclis-i Mebusan Cad No:35 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 292 07 47

Web: http://www.studio-xistanbul.org/tr/

E Posta: studioxistanbul@columbia.edu

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 16, 2016 ~ Oca 31, 2017

Gazeteciliğin her zaman olduğundan daha zor yapıldığı şu dönemde, hakiki bir muhabirlik çalışması görmek bile kendi başına çok değerli ve özlemi çekilen bir durum. Studio-X’te açılan Özlem sergisi, Alman gazeteci Gunnar Köhne ve İsviçreli fotoğrafçı Robert Huber’in çalışmalarını gözler önüne seriyor. Tanıdık detaylar ve yeni manalarla karşılaşacağımız Türkiye’ye özgü umutlar, özlemler, hayaller ve hakikatler bunlar. Gunnar Köhne Türkiye’de geçirdiği 20 yıl boyunca çektiği 26 farklı video röportajı izleyiciye sunuyor, Robert Huber’in 12 fotoğrafı ise günlük tuhaflıkları ve tanıdık halleri portrelemiş.

Köhne, Alman radyo-televizyonları için muhabirlik yapıyor. Türkiye’de geçirdiği 20 yıl ülke açısından da politik, ekonomik ve kültürel olarak büyük değişimlerin yaşandığı yıllar. Videolarda, umutlarına ulaşabilmek için çabalayan İstanbul çevresinden çeşitli insanlar tanıyoruz. Hikayelerin bazısı bizi güldürüyor, bazısı düşündürüyor.

İstanbul’daki kentsel dönüşüm çetrefilli bir konu. Tonlarca beton yığınını politik tercihimize göre gelişme olarak da görebiliriz, felaket olarak da. Robert Huber’in işleri bu noktada gerçekle hayali olanı çarpıştırıyor. Fotoğrafları sorgulanası belirsiz durumların geçici manzaraları gibi.

Hem Köhne hem de Huber’in Türkiye’de geçirdikleri uzun yıllar içinde portreledikleri sosyal, kültürel ve mekansal kimlikler, alışılmışa “diğer taraftan bakmak” için iyi bir fırsat! 16 Aralık Cuma günü açılan Özlem sergisi, Ocak sonuna kadar Studio-X'te görülebilir.

Özlem sergisi, the Swiss Arts Council Pro Helvetia, Goethe-Institut ve İsviçre Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla hazırlanmış.

Özlemi Başka Gözlerle Çek!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT