Pg Art Space, Mithat Şen’in İsimsiz Deriler Sergisiyle Açıldı

Tarihler: 26 Mayıs 2010 Çarşamba ~ 01 Eylül 2010 Çarşamba

Yer: Pg ArtSpace

Adres: Merkez Mah. İstanbul Cad. Göktürk Eyüp İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 444 70 77

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 26, 2010 ~ Eyl 1, 2010

Pg ArtSpace Açıldı
Kemerburgaz Country Life bünyesinde yer alan Pg Art Space, Mithat Şen’in ‘isimsiz deriler’ sergisiyle 26 Mayıs’ta açıldı.

Pg ArtSpace
Kentsel yapılanma sonucu her geçen gün biraz daha tekdüzeleşen yaşamlarımıza farklı bir soluk katıyor sanat. Görmemizi biçimlendiriyor ve var olan her şeye başka yönlerden de bakabilmemize yardımcı oluyor. Pg Art Gallery, betonlaşmanın giderek daha da arttığı İstanbul’da, modern bir mimarinin inşaat alanında yer alan mekanda yeni bir seçenek yaratmak için yola çıkıyor. Bireysel duyguları göz ardı eden mimarlık anlayışının dışında kalan Kemerburgaz CountryLife inşaat projesi dahilinde, sanatı bir alternatif olarak sunuyor.
Sanat galerisi konseptinden farklı tasarlanan ve Pg Art Space olarak adandırılan bu sürpriz mekanda, CountryLife inşaatının tamamlanma süreci olan on beş ay boyunca, farklı disiplinlerde üretim yapan Türk çağdaş sanatının temsilcilerinden bir seçki sunulacak. Pg Art Gallery’nin on yedi yıllık sanatsal vizyonu doğrultusunda yapılan seçimle belirlenecek sanatçılar, Pg Art Space için özel olarak üretecekleri projeleriyle yer alacaklar.

Mithat Şen’den ‘isimsiz deriler’
2004 yılında ‘Son Çalışmalar’ adlı sergisiyle Pg Art Gallery ile yan yana gelen Mithat Şen, şimdi de ‘isimsiz deriler’le Pg Art Gallery’nin insiyatifindeki Pg ArtSpace’te yaz ayları boyunca izleyicilerle buluşuyor. Mithat Şen’in bu mekan için özel olarak ürettiği çalışmaları, sanatçının bitmekte olan bir serisinin son işleri olmasının yanı sıra fuşya derilerin ilk kez kullanıldığı ve bir sonraki serinin ipuçlarını veren işlerdir. Bu çalışmalarında sanatçı, siyah kumaşın gerildiği şaselere, tıpkı birer kabartma gibi yerleştirdiği, boyanmış ve natürel deriden imgeleriyle karşımıza çıkıyor.

Pg Art Space, Mithat Şen’in İsimsiz Deriler Sergisiyle Açıldı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT