Ressam Benice Gümrükcüoğlu’nun Retrospektif Sergisi

Tarihler: 03 Ekim 2014 Cuma ~ 01 Kasım 2014 Cumartesi

Yer: Artnext İstanbul

Adres: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26 Maslak Şişli İstanbul

Telefon: 0212 999 39 90

Web: http://http://www.artnext.org/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 3, 2014 ~ Kas 1, 2014

70’lı yıllardan bu yana süregelen çeşitli deneyimlerini biraraya getiren sanatçı, dünyayı gezerek düşüncelerini birçok resime, eskize ve fotoğrafa aktarmıştır. Gümrükcüoğlu işlerinde Hüma Kabakcı’nın anlatımıyla; soyutlama, gerçekliğe karşı ilüzyon ve otobiyografik öykülerden yararlanarak yapılan denemelerin yanı sıra, resim, söylem, metin ve algı arasında kurulan karmaşık bir ilişkiyi bulundurur. Claude Levi-Strauss’a göre: “Yolculuk; mekan, zaman ve sosyal hiyerarşide hem zamanlı gerçekleşmektedir” . Küçük çizimlerinde olduğu kadar büyük boyutlu işlerinde de görülen göçebe yaklaşımı sayesinde Gümrükcüoğlu, evrenin hem zamansal, hem de mekansal olarak katedilebilir bir arazi parçası olduğu fikrini sorguya açmaktadır. Uğraşı alanları uluslararası ticaretten bina konstrüksüyonuna, mobilya tasarımı ve üretimi gibi dekorasyon projelerine varan bir yelpazede yer alan Gümrükcüoğlu; zaman içerisinde akademi karşıtı, popüler kültüre gönderme yapan bir strateji benimsemiştir. Sanatçı resimlerinde tüketim kültürü, Andy Warhol ve yoğun şehir yaşantısına ilişkin popüler kültür referansları ile bir tür mizah, politika ve gerçeklik birleşimi yaratır.

Sanatçı, çıkmış olduğu bu yolculuğunu “In Retrospective / 1974 -2014” başlıklı sergide büyük bir ustalık ve özgünlükle yansıtıyor.

“In Retrospective / 1974-2014” sergisi 18.09.2014 tarihinde izlenime açılmıştır ve 01.11.2014 tarihine kadar ARTNEXT ISTANBUL Çağdaş Sanat Alanı’nda görülebilir.

Ressam Benice Gümrükcüoğlu’nun Retrospektif Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT