Ruth Biller - Her yerde

Tarihler: 29 Mayıs 2014 Perşembe ~ 29 Haziran 2014 Pazar

Yer: ART350

Adres: Bağdat Caddesi No: 350 34738 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 369 80 50 - 0553 246 43 04

Web: http://http://www.art350.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 29, 2014 ~ Haz 29, 2014

Berlinli Sanatçı Ruth Biller “Her yerde” isimli sergisinde resimlerindeki hareketlerini mekan içerisinde konu etmiştir. Burada beden ve figürlerin değişimini sınırlı ve sınırsız mekanlarda göstermektedir. Ruth Biller resimlerindeki detayları renk ve şekillendirme ile ele alarak, aynı zamanda hayali prensiplerin değişimini, yansımasını ve tekrarlanmasını harekete geçirmektedir. Hareketlilik teması Ruth Biller’in eserlerinin merkezindedir. Burada resim dünyasındaki geçişleri kültürel anılar ile birleştirmiştir.

Bu sergide Ruth Biller Butoh Dans biçimini arkaik bedenselliğini parçalanmalar olarak ele almış ve resimsel melankolik bir Happening’e doğru biçimlendirmiştir. Sanatçı 2013 yılında İstanbul-Kadıköy’de eserlerini icra ettiği süre içerisinde yaşadığı duygularını “Her yerde” ile yansıtmaktadır. Geri çekilme için fırsat vermeyen bir çevrede maruz bırakılmak, insanların yolda ve kaçışta paylaştıkları bir tecrübedir. “Überall” sınırsız, süzülen, her yerde birden bulunmayı ifade etmektedir. Dans, özellikle Butoh dansı, bedensellikte temel duyguları anlatmaktadır. Hava, su, toprak ve ateş burada dansın bir parçasıdır.

Ruth Biller - Her yerde

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT