Serhat Koçak Ruh Halleri

Tarihler: 07 Nisan 2011 Perşembe ~ 30 Nisan 2011 Cumartesi

Yer: 311artworks

Adres: Lüleci Hendek Caddesi No:31 Tophane Beyoğlu İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 243 15 14

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 7, 2011 ~ Nis 30, 2011

Ocak 2011 de kurulan 311artworks bağımsız ve çağdaş bir sanat alanıdır. Amacı güncel sanat potansiyeline mekan yaratmak, genç sanatçıları desteklemek, sanatı daha geniş kitlelere ulaştırmak olan 311 artworks bu kez kapılarını Serhat Koçak`ın “Ruh Halleri” isimli kişisel sergisi ile 07 Nisan 2011 tarihinde açıyor.

16 Mart 1983’te İstanbul`da doğan Serhat Koçak liseye devam ederken resim dersleri aldı. Lise sonrası Avustralya`da üniversitede IT, Multimedya bölümünü okudu. Avustralya`daki yaşamı onun hayattaki hedeflerine ulaşmasına yardımcı oldu.

Bir şeyler yaratarak kendini ifade etme tutkusu onu tual üzerinde çalışmaya yönlendirdi.

Serhat, soyut ekspresyonist çalışmalar yapan bir sanatçı. Eserlerinde duygularını ifade ederken gözlemleyenlerin maddeyi unutup, içsel benliklerini fark etmelerini istemektedir.

“Eserlerim benim köprülerim, renkler mutluluğum, kederim ve dünyayı nasıl gördüğümdür. Düşüncelerimiz olmadan bir hiçiz ve bu dünyaya uyumumuzu ve bunun bir sanatçı olarak beni nasıl etkilediğini bilmem gerek” demektedir.

Sanatçı neden başka bir alanda eğitim almışken resim yapmayı seçtiniz diye sorusuna “Resim beni seçti, bence bu seçilebilinecek bir şey değil, Hayat gibi...” diye cevap vermektedir ...

Yapıtlarımdaki beni, hayatı anlamak için aslında içimize bakıp aslında hepimizin dıştaki kişiler olduğumuzu fark etmemiz için etkendir

Hayatın yansımaları sadece figureleri, gözümüzün gördüğü objeleri boyamak, onlardan hikayeler anlatmaya çalışıp herkesin bir anlam vermesini umut etmek değildir. Yapıtlarımdaki beni, hayatı anlamak için aslında içimize bakıp aslında hepimizin dıştaki kişiler olduğumuzu fark etmemiz için etkendir. Hayat da duygulardan ibaret, yaşadığımız dünya, yalnızca aklımızın bize anlatmaya çalıştığı bir ortamdır. duygular güfte olmadan da gösterilebilinir. Benim hareketlerim, eserlerim gerçek beni oluşturur. Bu benim dünyam, beni benden daha iyi kimse anlayamayacağına göre; ben herkese kendimi eserlerimle ifade edip tanıtıyorum.”

“Yapıtlarım hayatımdaki gözlemlemiş olduğum ikilemleri anlatıyor. Söylemiş olduğum gibi hayat duygulardan ibaret ve de yaşanmışlıkların nasıl hissettirdiği. Bir olay veya durumla ilgili, Nasıl hem aşk ve de korku duygularını birbirinden farklı hissedip ama ikilemi arasında boğuşabiliyorsak ya da hem intikam hem de bağışlamak hislerini aynı anda hissedip hangisinin hangisi olduğunu anlayamıyorsak. Bir duygunun esiri olup diğerlerini fark edemiyorsak, duyguların bizdeki hükmü, arada kalmışlıklarımız ve sonuç gibi durumları üzerine. “

Serhat Koçak Ruh Halleri

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT