Yıldız Doyran “Döngüsel Gizler” Resim Sergisi

Tarihler: 07 Aralık 2010 Salı ~ 08 Ocak 2011 Cumartesi

Yer: Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Adres: Balo Sok. No:37 Beyoğlu / İstanbul İstanbul

Telefon: 0212 245 02 29

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 7, 2010 ~ Oca 8, 2011

Yapıtlarının temeline doğayı koyarak, doğa irdelemeleri ile tanınan, orta kuşağın önemli ressamlarından Yıldız Doyran`ın "Döngüsel Gizler" isimli kişisel sergisi 7 Aralık 2010’da Akademililer Sanat Merkezi’nde açılıyor. Küratörlügü Denizhan Özer tarafından yapılan sergide, sanatçı kendi yarattığı bitki evreninin gizlerini yüzey üzerine taşıyarak; doğadan, doğallıktan uzaklaşan modern insana anlamlı mesajlar vermektedir.

Sanatçının görerek içselleştirdiği ve sonrasında yüzey üzerinden bize aktardığı bitki evreni düşlerindeki görüntü ya da imgelerin anlatımıdır. Karanlık ya da aydınlıktan gelen şiddete karşı bizleri kalkan gibi koruyan bu konumlanma durumu Yıldız Doyran’ın resimlerinin nedenini de oluşturmaktadır. Açıktan koyuya doğru giden renk katmanlarının üzerinde kalan fırça izleri ve tuşelere baktığımızda her yapıtın ayrı bir ruh haliyle ama aynı düşünceye dayanarak yapıldığını görürüz. Görünenin arkasına geçme çabası ve arka planda kalan, aslında aklın erişemediği, çözümlenemeyen bir gizem halidir. Hayatın döngüselliği içinde yapıtlar, insanla doğa arasında beliren sınırları kaldırarak yeni bir diyalog başlatmaktadır.

Gecen sene açtığı "Direnme Noktası" isimli serginin devamı niteliginde olan "Döngüsel Gizler" 7 Aralık 2010 - 8 Ocak 2011 tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde gorulebilir.

Yıldız Doyran “Döngüsel Gizler” Resim Sergisi

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT