Altın Ejderha

Tarihler: 14 Mart 2012 Çarşamba ~ 14 Mart 2012 Çarşamba - Saat: 20:30

Yer: Kumbaracı50

Ücret: Ücretsiz

Adres: Kumbaracı Yokuşu. No: 50 Kat: 2 Tünel - Beyoğlu Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 243 50 51

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 14, 2012 ~ Mar 14, 2012

Goethe-Institut Istanbul’un Kumbaracı50 işbirliğiyle gerçekleştirdiği, Sibel Arslan Yeşilay’ın projelendirip çevirdiği, Almanya’da Yılın Oyunu seçilen ALTIN EJDERHA, 14 Mart tarihinde Kumbaracı50’de Zeyno Eracar, Turgay Kantürk, Merve Engin, Evren Erler ve Abdül Süsler gibi usta isimlerin yorumuyla seyirci karşısına çıkacak.

Okuma tiyatrosu formunda yorumlanacak oyun, Çağdaş Alman Tiyatrosu’nun en üretken ve başarılı yazarlarından Roland Schimmelpfennig imzasını taşıyor. Schimmelpfennig, "Altın Ejderha"yla tiyatro dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan 2010 Mülheim Tiyatro Yazarları Ödülü’nü aldı ve Altın Ejderha "Theater heute" dergisi tarafından yılın oyunu seçildi. Okuma tiyatrosunun ardından oyun ve yazar üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Oyunun merkezinde yer alan Çin-Vietnam-Tayland fast-food restoranı "Altın Ejderha"nın küçücük mutfağında, gaz ocakları ve wok tavalar arasında, oturma izni olmayan genç bir Çinli’nin ağrıyan ön dişi çekilir. Diş "6 numaralı" Tayland usulü çorbanın içinde restoranın devamlı müşterilerden birinin ağzına ulaşır ve böylece bir dizi talihsiz olaya neden olur. Bunlar olurken, restoranın üstündeki katlarda yer alan dairelerde aşk, ebedi gençlik ve başka bir yaşama dair gerçekleşmemiş özlemler kiracıların hayatlarını belirlemektedir.

Yazar Roland Schimmelpfennig yasadışı göçmenler ve sınırların olmadığı bir dünyadaki sözde özgürlüklerden söz ederken, bir yandan da "Altın Ejderha"daki ve onun çevresindeki koşulları ve ilişkileri farklı perspektiflerden inceliyor. Oyunda her karakterin diğerleriyle bağlantısı var ve iş ilişkileri ve bağımlılıklar bir çatı altında sürdürülen hayatı belirleyen faktörler.

Yazan: Roland Schimmelpfennig
Çeviren- Projelendiren: Sibel Arslan Yeşilay
Oyuncular: Zeyno Eracar, Turgay Kantürk, Merve Engin, Evren Erler, Abdül Süsler

Altın Ejderha

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT