Birimiz Hepimiz, Hepimiz AKUT

Tarihler: 20 Mart 2010 Cumartesi ~ 20 Mart 2010 Cumartesi 20 Mart Saat: 13.00 - Saat: 13:0

Yer: Akıngüç Oditoryumu

Ücret: Ücretsizdir.

Adres: İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi Bakırköy İstanbul Bakırköy İstanbul

Telefon: www.tiyatrokare.com.tr

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 20, 2010 ~ Mar 20, 2010

Birimiz Hepimiz, Hepimiz AKUT (Çocuk Oyunu)

Oyun Hakkında
Oyunda müzik, video, dans ve tüm diğer görsel ve işitsel ögelerin de desteğiyle çocukların deprem konusunda bilinçlendirilmelerini amaçlanmaktadır.

Oyun Özeti

Siz hiç konuşan bir çimento torbası gördünüz mü ya da konuşan bir selvi ağacı veya paslansa da eski gücünü kazanmak için çabalayan bir demir çubuk. “BİRİMİZ HEPİMİZ. HEPİMİZ AKUT” adlı oyunumuzun büyülü dünyasına hoş geldiniz.

BİRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ AKUT
Kahramanımız zeki, sevimli bir o kadar da oyun oynamayı seven bir çocuk adı Önder. Bizim Önder, Şu sıralar Oyun oynamayı ders çalışmaya tercih etmekte. İhmal ettiği dersleri ise onun başına öyle işler açacak ki oyunu izlerken sizlerde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Önder bilgisayar başında o kadar fazla zaman geçiriyor ki AFETLERLE ilgili ödevini tamamlayamıyor. DEPREM TEHLİKE AVI’NI (çocuklarımız için öğretici bir check list çalışması) haliyle ihmal etmiş oluyor. Odasını incelemediği için oynadığı elektrik kablosu yüzünden küçük bir çarpılma yaşaması oyunumuzun açılış noktası.

Onu almaya gelen sınıf arkadaşlarıyla beraber bir araştırma ödevi için gitmesi gereken AKUT ARAMA-KURTARMA DERNEĞİ’NE gidememesi oyunun ilerleyen bölümlerinde ona neler kaçırdığını, bu bilgilerin aslında onun için ne kadar gerekli olduğunu gösterecektir.

Bu önemli gezi yerine yaşadığı şok sonucu gördüğü hayal ülkesi ve kahramanları onu bir maceraya doğru seyahate çıkaracaklardır. Ancak burası masallarda okuduğumuz gibi bir hayal ülkesi değildir.

Sakar Usta ve Her İşten Anlar Bey’in yaptığı akıl almaz işlere karşı kendini bir anda ilginç bir maceranın içinde bulan Önder, Kedi Rihter Çimçim Çimento, Selvi ve Demirle el ele verip çocuklar için yapılmış ama kullanılmayan bir oyun parkının atmosferinde, güvenli yaşam için omuz omuza verirler. Sonuçta kazanan birlik beraberlik sevgi dostluk hoşgörü gibi “yaşayan değerler” olacaktır.

AKUT Gönüllüsü tiyatro sanatçısı Harun Öngören’in yazıp sahneye koyduğu ve Tiyatrokare tarafından canlandırılan “Birimiz Hepimiz, Hepimiz AKUT” adlı müzikal oyun Kültür Koleji’nin ev sahipliğinde 4-8 yaş grubundaki öğrencilerle buluşacak. Ücretsiz izlenebilecek oyun 20 Mart 2010 Cumartesi günü saat 13’te İstanbul Kültür Üniversitesi / Akıngüç Oditoryumu’nda sahnelenecek.

Süpervizör: Nedim SABAN
Yazan/Yöneten: HARUN ÖNGÖREN

Birimiz Hepimiz, Hepimiz AKUT

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT