Claude Wampler

Tarihler: 19 Şubat 2010 Cuma ~ 21 Şubat 2010 Pazar 19-21 Şubat 2010 - Saat: 21:0

Yer: Garajİstanbul

Ücret: Tam: 28,50 TL, +65-Öğrt.: 23,50 TL, Öğrenci: 18,50 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi:(0216)556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com, Tiyatro Gişe

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No: 11/A, Galatasaray Istanbul Beyoğlu İstanbul

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Şub 19, 2010 ~ Şub 21, 2010

“Ben, seyirciye performans içerisindeki yerlerini hatırlatmaya çalışıyorum ki bir kararsızlık ya da tutarsızlık anı oluşsun; böylelikle sonrasında bir kendiliğinden olma hali gerçekleşebilsin... Ama bu seyirciden faydalandığım ya da onları kendi malzemem olarak kullandığım anlamına gelmiyor. Çünkü bu aslında onlar için.”

Gösterinin kendisi, performansın “geçiciliğini” ayrı terminolojiler bağlamında ele alan iki farklı performansın kesişme noktasında duruyor.

“İlk performans – sahnedeki bölüm – var olan bir görsel sanat konseptinin teatral bir içeriğe aktarılmasına dayanıyor.

İkinci performans seyirciler içinde gerçekleşir.

Claude Wampler performansı canlı bir heykel gibi tasarlar. Tüm katılımcılar bu heykelin malzemesini oluşturur. Bu noktada Wampler aslen kökleri görsel sanatlara dayanan ve müzelerde ve diğer sanat mekanlarında gösterilen performans sanatlarının başlangıcını referans alıyor, burada performans yapanlar görsel sanatçılardır.

garajistanbul için Claude Wampler PERFORMANS (kariyer bitiren)`in İstanbul versiyonunu geliştirecek.

Wampler performansı gerçekleştirmek için İstanbul`dan insanlarla işbirliği yapacak. Wampler her seyircinin kendine özgü bir deneyime sahip olmasını istiyor. Bu işle yeni bir başlangıç ve temiz bir son bulmaya çalışıyor. `Kariyer bitiren` ifadesi burada sadece bir ironi değil, Wampler aslında her yeni performansın ‘kariyer bitiren’ olabileceğini söylüyor. Dans, opera ve oyunculuk alanlarında eğitim almış ve hayvanlarla çevrili Doğu Pensilvanya`da büyümüş Wampler New York`un istisna sanatçılarından biri.

Wampler`in bu büyüleyici işi New York`ta seyircinin cevabı ve katılımı, sanatçının varlığı ve yokluğu ve performansın tiyatro, müzik ve görsel sanatlar gibi diğer türlerle kesişmesiyle ilgili bir çok tartışma yarattı.

17 Şubat 2010 21.00 Dünya Prömiyeri
19 Şubat 19.00, 21.00
20 Şubat 19.00, 21.00
21 Şubat 19.00, 21.00
Claude Wampler

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT