Tahterevallide Aşk

Tarihler: 12 Nisan 2009 Pazar ~ 12 Nisan 2009 Pazar 12 Nisan 2009 Pazar Saat 20:30 - Saat: 20:30

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00, Biletix Satış Noktaları, www.biletix.com ve Tiyatro Gişesi

Adres: Bağdat Caddesi,Haldun Taner sk. No:11 Caddebostan Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 467 36 00-467 25 68

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 12, 2009 ~ Nis 12, 2009

TİYATRO BOYALI KUŞ’TAN YENİ OYUN: Tahterevallide Aşk

Deneysel bir tiyatro projesi olan Tahterevallide Aşk, gerçek insanların gerçek aşk hikayelerini oyunlaştırıyor. Birbirinden farklı aşk hikayelerinden oluşan Tahterevallide Aşk, kadın ve erkek arasındaki çatışmalı ilişkiyi sorguluyor. Tiyatro Boyalı Kuş, Türkiye’de benzeri olmayan deneysel bir tiyatro projesini sahneye taşıdı. www.hayatimiyazsamoyunolur.com adlı internet sitesini açan Tiyatro Boyalı Kuş, bu siteye eklenen hikayelerden on üçünü seçerek, kendi yorumuyla sahnelemeye başladı.
Eğer hayatın içinden, gerçek aşk hikayeleri izlemek istiyorsanız bu oyunu asla kaçırmayın! Unutmayın, yeni hikayeler siteye eklendikçe, yeni hikayeleri oyunumuza katacağız! Değişen, dönüşen, farklılaşan bir Aşk, Tahterevallide Aşk …

İletişim:
E-posta: basin@tiyatroboyalikus.com
Tiyatro Boyalı Kuş İnternet Sitesi: www.tiyatroboyalikus.com
Tahterevallide Aşk Oyunu İnternet Sitesi: www.tahterevallideask.com
Hayatımı Yazsam Oyun Olur İnternet Sitesi: www.hayatimiyazsamoyunolur.com ya da www.hyoo.biz
Adres: İstiklal Cad. Meşelik sok. 6/8 Beyoğlu
Tel: 0212 245 21 09 / 0542 477 27 53

Yazanlar: Hayatımı yazsam oyun olur yazarları
Uyarlama, Reji ve Görsel Tasarım: Jale Karabekir
Dramaturji ve Fotoğraf: Murat Hasarı
Oyuncular: Deniz Bolışık, Şerif Bozkurt
Kostüm: Ertuğ Altınay
Işık: Ahmet Çay
Dans Koreografi: Seza Sinanlar
Asistanlar: Rahmet Uysal, Nelin Dükkancı

jale karabekir (uyarlama/reji)
1999 yılında İstanbul Üniversitesi Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Dostlar Tiyatrosu`nun Simyacı adlı oyununda Mehmet Ulusoy’un asistanlığını yaptı. Çocuk Tiyatrosu alanında İstanbul ve İzmit’te birçok grup ile çalıştı. 1997 yılında kadın gruplarıyla çalışmaya başladı. 2000 yılında Kanada’da Headlines Theatre`ın düzenlediği "Yaşamak için Tiyatro (Theatre For Living)" adlı atölye çalışmalarına katıldı. Döndükten sonra Augusto Boal’ın Forum Tiyatrosu tekniğiyle çalışmaya başladı. İstanbul Kültür ve Sanat Haritası, Tiyatronline, Zipistanbul, Varlık, Pazartesi, Üç Ekoloji, Amargi ve Çerçevesiz Sanat gibi dergilerde tiyatro yazıları yayınlandı. Tiyatro edebiyatı üzerine araştırmalar yapmayı hedefleyen Dramaturji Atölyesi`nin kurucu üyelerinden. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok atölye çalışması düzenledi; söyleşi ve konuşmalara katıldı, ulusal ve uluslararası konferanslarda bildiriler sundu. Dünya çapında bir " ağ" olan Magdalena Project`in Yugoslavya`da düzenlediği "Su Savaşları (Water Wars)" adlı projesinde yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü`nde "Kadınların Özgürleşmesi İçin Bir Strateji Olarak Performans: Okmeydanı Toplum Merkezi’nde Ezilenlerin Tiyatrosu Pratikleri" adlı yüksek lisans tezini tamamladı. Bu bölümde dört yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı.

deniz bolışık (oyuncu)
2005’te Hacettepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2007-2008 tiyatro sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Toby Wilsher’in yönetmenliğindeki Kral Dairesi adlı oyunda; Eşref Saati, Nazlı Yarim, Ayrılık, Kırık Kanatlar, Hisarbuselik adlı dizilerde; 2008 yılında Kelebek adlı uzun metrajlı filmde oyuncu olarak görev aldı.

şerif bozkurt (oyuncu)
2003’te Hacettepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. 2003-2006 arasında İzmir Devlet Tiyatrosu’nda “Yaşasın Tiyatro”, “Çizmeli Kedi”, “Boyacı”, “Sihirli Kaval”, “Kalpaklılar”, “Fehim Paşa Konağı” ve “Bir Şeftali Bin Şeftali” adlı oyunlarda rol aldı. 2004’te İzmir Sanat Tiyatrosu’nda “Hansel ile Gratel” adlı oyunda oynadı. 2007 yılında sinema filmi “Ders Zamanı”nda çalıştı. Çeşitli televizyon dizilerinde oyunculuk ve İzmir Radyosu’nda seslendirme yaptı. Tiyatro Boyalı Kuş’un Çernobil’den Sesler adlı oyununda rol aldı. 2008 yılında Çağan Irmak`ın Issız Adam adlı filminde görev aldı.

Tahterevallide Aşk

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT