İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması Başlıyor

Tarihler: 22 Mart 2010 Pazartesi ~ 10 Mayıs 2010 Pazartesi

Yer: İstanbul Lisesi

Nereden Alınır: www.ielsinema.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 22, 2010 ~ May 10, 2010

Türkiye`nin seçkin okullarından olan İstanbul Lisesi, 6 sene önce düzenlemeye başladığı, Türkiye`deki lise öğrencileri arasında düzenlenen ve ilk ulusal kısa film yarışması özelliğine sahip olan “Liselerarası Kısa Film Yarışması”na bu sene de tüm Türkiye genelinde devam ediyor.

Öğrencilere genç yaştan itibaren sinema sevgisi kazandırarak Türk sinemasının geleceğine katkıda bulunmayı amaçlayan yarışma, genç yönetmen adaylarına fırsatlar sunuyor. Sinema çevreleri tarafından büyük takdir gören yarışma, geçtiğimiz sene, Isparta’dan Sinop’a; İzmir’den Gaziantep’e, ülkemizin dörtbir yanından gelen 116 kısa filme ev sahipliği yaptı.

Katılımcılar, 10 Mayıs 2010 tarihine kadar doldurulmuş ön başvuru formunu (internetten doldurulacak), eserin 4 adet DVD kopyasını, filmle ilgili en az iki adet siyah-beyaz veya renkli fotoğrafı (filmin afişi veya filmden kare) ve filmin özetini (en fazla 50 kelime) bir CD içerisinde, öğrenci belgelerini de ekleyerek İstanbul Lisesi Sinema Kulübü adresine ulaştırabilirler.

Yarışma Jürisinde; yönetmen Selim DEMİRDELEN, yönetmen Yeşim TABAK, senaryo yazarı ve yönetmen Ümit ÜNAL, İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Genel Müdürü Kemal KAFADAR, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan KANDEMİR, sinema eleştirmeni ve yazar Yekta KOPAN, sinema eleştirmeni ve yazar Ceylan ÖZÇELİK, oyuncu Bennu YILDIRIMLAR, oyuncu Erkan CAN, oyuncu Ruhi SARI, oyuncu Güven KIRAÇ, oyuncu Pelin BATU ve CNBC-E Dergisi sinema editörü Süha KALKIVİK yer alıyor. Yarışma, birinciye 3CCD kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye IPOD ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi çeşitli ödüller veriyor.

Yarışmanın son katılım tarihi 10 Mayıs 2010. Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, Haziran ayında yapılacak olan Festival Gecesiyle son bulacak.

Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşmak mümkün.

İstanbul Lisesi 7. Liselerarası Kısa Film Yarışması Başlıyor

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Devlet Tiyatroları Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT