Ankara - İstanbul YHT Projesi`nde Son Durum

5

Ankara - İstanbul YHT Projesi`nde Son Durum
Ankara-İstanbul YHT Projesi`nin Köseköy-Gebze kesiminin temel atma töreni Köseköy Tren İstasyonunda yapıldı.
28.03.2012 istanbulajansi.com
@istanbulnettr → 28 Mart 2012 Çarşamba


 • Ankara-İstanbul YHT Projesi`nin Köseköy-Gebze kesiminin temel atma töreni Köseköy Tren İstasyonunda yapıldı.

  Törene Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean Maurice Ripert, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman katıldı. Tören alanına birlikte gelen üç bakan, davul zurna ile karşılandı ve halk oyunları ekiplerinin gösterisini izledi.

  Törende konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Köseköy-Gebze kesiminin bitirilmesiyle Ankara-İstanbul YHT Projesi`nin tamamlanmış olacağını bildirdi. Yıldırım, ``Böylece 40 yıldan fazla bir süredir hasretle beklediği YHT ile Ankara`dan İstanbul`a kesintisiz 3 saat içerisinde gidebilecek. Ankara, dünya şehri, ticari başkentimiz İstanbul`la bütünleşecek`` dedi.

  Yıldırım, ``İnşallah 2013`te hattın tamamını açarak İstanbul`u Kocaeli`ne, Sakarya`ya, Ankara`ya, Konya`ya, Bursa`ya, Sivas`a bağlayacağız`` dedi.

  Uçaktan ucuz olacak
  Ankara-İstanbul hattının hizmete girmesiyle bilet fiyatlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Karaman, fiyatları henüz belirlemediklerini ancak uçak biletlerinden düşük olacağını söyledi.

  Avrupa`daki fiyatların yüksek olduğunu anımsatan Karaman, Türkiye`de bilet fiyatlarının Avrupa`dan düşük olacağını ve özellikle çok kullanan öğrenciler için indirim uygulanacağını kaydetti.

  Günde 50 bin yolcu
  Ankara-İstanbul YHT Projesi`nin 56 kilometrelik Köseköy-Gebze bölümünün temelinin atılacağına işaret eden Karaman, bu bölümün açılmasıyla hattın Marmaray`a bağlanacağını ve Ankara-İstanbul YHT Hattı`nın tamamlanacağını ifade etti.

  28.03.2012 istanbulajansi.com

  link read here how many women cheat on husbands
  read cheat on my husband my girl friend cheated on me

 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Ankara - İstanbul YHT Projesi`nde Son Durum

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ