İstanbul'un İlk KBB Hastanesi Açıldı!

5

İstanbul'un İlk KBB Hastanesi Açıldı!
Fındıkzade’de, İstanbul’un ilk kulak burun boğaz (KBB) ve baş boyun cerrahisi hastanesi hasta kabul etmeye başladı. ORL KBB Hospital, 10 Mayıs Perşembe günü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı tarafından resmen açıldı.
11.05.2012 gazetevatan.com
@istanbulnettr → 11 Mayıs 2012 Cuma


 • Fındıkzade’de, İstanbul’un ilk kulak burun boğaz (KBB) ve baş boyun cerrahisi hastanesi hasta kabul etmeye başladı. ORL KBB Hospital, 10 Mayıs Perşembe günü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı tarafından resmen açıldı. KBB Hospital, İstanbul’da çocuk ve erişkin yoğun bakım ünitelerine sahip 26 yatak kapasiteli ilk ve tek kulak burun boğaz hastalıkları hastanesi özelliğine sahip. Yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapılan hastane, KBB ve baş boyun cerrahisi alanında üst düzeyde teknolojik altyapıya sahip. ‘Uzman Hastane’ sloganıyla yola çıkan ve İstanbul’da büyümeyi hedefleyen KBB Hospital’da işitme testlerinden uyku analizine, horlama tedavisinden tiroit cerrahisine, yüz plastik cerrahisinden kulak mikro cerrahisine kadar en kapsamlı ameliyatlar yapılacak. KBB Hospital, sosyal güvenlik şemsiyesi altındaki tüm hastaları da kabul edecek.

  Kulak Burun Boğaz hastalıkları ve Baş boyun cerrahisi alanında, güçlü uzman hekim kadrosu, ileri tanı üniteleri, erişkin ve çocuk yoğun bakım üniteleri, gelişmiş ameliyathaneleri ve bu alanları destekleyici dâhiliye, çocuk ve plastik cerrahi branşlarıyla hayata geçen KBB Hospital, yakın gelecekte zincir hastanelere dönüşmeyi planlıyor.

  Neden KBB Hastanesi?

  KBB Hospital’in kurucu 4 ortağından birisi olan ve aynı zamanda Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü Direktörü Prof. Dr. Burhan Dadaş, KBB alanında bilinenin aksine son derece geniş çalışma alanı olduğunu belirterek, böylesi bir sağlık yatırımı yapmalarının nedenlerini şöyle açıkladı:

  “Bizi KBB merkezlerinden ayıran en önemli özellik, onlarda olmayan yoğun bakım ünitelerine sahip olmamız. Hasta potansiyelimiz çocuklar ve gençler ağırlıklı. Hasta grubunuz çeşitli ve hayati öneme sahip rahatsızlıklar olabiliyor. Burun ve sinüs hastalıkları, yüz plastik cerrahisi, baş ve boyun kanserleri ve kulak mikrocerrahisi önemli çalışma alanlarımız. Elbette uyku bozukluklarını, uykuda solunum durması (uyku apnesi) ve horlamayı unutmamak lazım.

  Genel hastaneler, KBB alanında pek fazla derinleşemiyorlar. Mesela baş dönmesi yani Vertigo, aslında son derece ciddi altyapı gerektiren bir hastalıktır. Genel hastanelerde bu hastalığın teşhis ve tedavisinde yetersizlikler olabilmektedir. Hastanemizde en küçük rahatsızlıktan en kapsamlı hastalığa kadar her tür KBB ve baş boyun cerrahisi vakaları güvenle tedavi olabilecekler.

  Biz, KBB Hospital olarak, İstanbul’da gerek ayaktan, gerekse ileri tetkik düzeyinde olsun, her türlü ihtiyaca cevap verecek düzeydeyiz. 6 KBB uzmanı hekim, plastik cerrahi uzmanımız, iç hastalıkları ve çocuk hekimleri, mikrobiyoloji ve kimya laboratuvarlarımız var. İki yatağa sahip uyku ünitemiz, hasta kabul etmeye başladı. Uyku birimimiz randevulu çalışacak. Kendimizi sadece İstanbul’un değil, tüm Türkiye’nin hastanesi olarak görüyoruz. Hatta komşu ülkelerden gelen hasta potansiyelimiz itibariyle uluslararası bir hastane olma yolundayız. Azerbaycan, Libya, Kosova ve diğer komşu ülkelerden hastalarımız var”.

  KBB Hospital’DE Hangi Hastalıklara Bakılacak?

  Rinoloji (Burun fonksiyon ve estetik cerrahisi)
  Larengoloji (Ses sorunları ve gırtlak hastalıkları)
  Otoloji (Kulak hastalıkları ve Mikrocerrahisi)
  Alerji
  Baş boyun kanser cerrahisi
  Uyku apnesi horlama
  Tiroit hastalıkları
  Yüz travma cerrahisi
  Endoskopik sinüs cerrahisi

  Hangi Testler Yapılacak?

  Kulak testleri
  Denge (Baş dönmesi testleri)
  Ses analizi
  Uyku analizi (Polisomnografi)
  Solunum ve alerji testleri
  Görüntüleme (Renkli doppler, BT ve MR)
  Mikrobiyoloji- biyokimya- endokrinoloji ve Hematoloji

  11.05.2012 gazetevatan.com

  unfaithful husband cheater how to cheat
  read cheat on my husband my girl friend cheated on me
  treatment chlamydia men and chlamydia free hiv and std testing
  women who like to cheat my husband cheated women who cheat with married men
  why abortion late term abortion statistics emergency contraceptive pill

 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  İstanbul'un İlk KBB Hastanesi Açıldı!

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ