Kadıköy-Kartal Metro Hattı Temmuzda Açılacak

5

Kadıköy-Kartal Metro Hattı Temmuzda Açılacak
İstanbul`un önemli ulaşım projelerinden Kartal-Kadıköy Metrosu`nun açılış tarihi, uzayan sinyalizasyon çalışmaları nedeniyle ertelendi.
02.03.2012 istanbulajansi.com
@istanbulnettr → 02 Mart 2012 Cuma


 • İstanbul`un önemli ulaşım projelerinden Kartal-Kadıköy Metrosu`nun açılış tarihi, uzayan sinyalizasyon çalışmaları nedeniyle ertelendi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kartal-Kadıköy Metrosu`nda yolcu taşımaya en geç temmuz ayında başlanacak. Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının ne zaman açılacağı ise belirsizliğini koruyor.

  Kartal-Kadıköy Metrosu`nda çalışmalar devam ediyor. Sürücüsüz kullanım özelliğine sahip yüksek teknoloji ürünü vagonların sinyalizasyon çalışmaları 4 ay daha sürecek. Mayıs ayında Ulaşım AŞ`ye devredilecek hatta 2 ay boyunca yeni bir sinyalizasyon çalışması uygulanacak. Titiz bir çalışma yürüttüklerini anlatan İBB yetkilileri, hatta kullanılacak akıllı vagonların entegrasyonunun sürdüğünü aktardı.

  Sürücüsüz kullanım özelliği bulunan vagonlarda yolculuk konforu da üst seviyeye çıkacak. Vagonlar arasında geçiş imkânının yanı sıra ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri ile titreşim ve ses izolasyonu da konforu artıran unsurlar. Yangın izolatörleri ile kamera sistemi ise maksimum seviyede güvenliği sağlıyor.

  Kadıköy-Kartal metro hattı ile Marmaray, Yenikapı- Hacıosman ve Otogar-Bağcılar-İkitelli hatları tamamlandığında Kartal`dan metroya binen bir yolcu Kadıköy`e 29, Üsküdar`a 35, Yenikapı`ya 47, Taksim`e 55, Otogar`a 66, Hacıosman`a 79, Atatürk Havalimanı`na 79, Olimpiyat Stadı`na ise 89 dakikada ulaşabilecek.

  Avcılar-Beylikdüzü Metrobüsünün Açılış Tarihi Belli Değil

  İBB yetkilileri Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının açılış tarihinin uzadığını aktardı. 29 Ekim 2011`de açılması planlanan hattın istimlak sorunları nedeniyle şubat ayında açılacağı söylenmişti. Ancak hattın çalışmaları sürüyor. 12 kilometre uzunluğundaki hattın asfatlama, alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor. Asfaltlama çalışmalarının olumsuz şartları nedeniyle yapılamadığı hatta durak ve üst geçit yapım çalışmaları da başladı.

  02.03.2012 istanbulajansi.com


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler:

  Kadıköy-Kartal Metro Hattı Temmuzda Açılacak

  Herhangi bir yorum ve oylama yapılmadı, ilk yorumlayan ve oylayan siz olun.

  5

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.ETKİNLİK TAKVİMİ