Rahmi M. Koç Müzesi

5,0

Rahmi M. Koç Müzesi
Kategori:İstanbul Müzeleri
Adres:Rahmi M Koç Museum Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 Beyoğlu İstanbul Telefon:0212 369 66 00 Web:www.rmk-museum.org.tr Mail:rmkmuseum@koc.com.tr Faks:0212 369 66 06


 • Rahmi M. Koç Müzesi Türkiye`de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. Haliç`in kıyısında, endüstriyel arkeolojinin önde gelen örneklerinden olan muhteşem binalar içinde yer alan koleksiyonu gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar uzanan binlerce objeyi içermektedir.

  Müze, konumu, bulunduğu tarihi mekan ve İstanbul`un her iki yakasına da yakın oluşuyla oldukça iddialıdır. Müzenin dünya çapındaki beğenisi, bünyesindeki yetenekli mühendisler ve zanaatkarlar tarafından yaratılmış, insanoğlunun dehasını ve çalışkanlığını yansıtan objelerden kaynaklanmaktadır.

  Müze Mağazası

  Müze ve çevresi ile ilgili birçok hediyelik eşya satışa sunulmuştur. Kalemler, kartpostallar, anahtarlıklar gibi cep harçlığı ile alınabilecek ürünlerin yanısıra, deri cüzdanlar, İznik Çinisi tabaklar, değişik konulu kitaplar ve müzemizdeki objeleri andıran modelleri de satın almanız mümkündür. Logomuz olan bisikletten, bizim tarafımızdan hazırlatılmış sanat eserlerine kadar bir çoğu Rahmi M. Koç Müzesine özeldir.

  Demlik Kafe

  Ziyaretinizin arasında hafif birşeyler atıştırmak isterseniz Demlik Kafe bunun için ideal bir mekandır. Sandviçler, bisküileri ve farklı çeşitlerdeki kahve, çay seçenekleri ile ve farklı çeşitlerdeki kahve ve çay seçenekleri ile müzenin açık olduğu saatlerde hizmet vermektedir. Otomobil galerisinin içerisinde bulunan Demlik Kafe, antika çaydanlıklar ve porselenlerle dekore edilmiştir.

  Halat Restaurant

  Tarihi Haliç kıyısında yer alan dayanılmaz Akdeniz mutfağı ve yerli yabancı şarap seçeneklerini misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Büyülü bir deneyim için bir yaz akşamı gelip deniz kenarındaki terasta Haliç`i seyrederek yemek yiyebilirsiniz.

  Barbarossa Pub

  İngiliz Pubları konusunda deneyimli kişiler tarafından dizayn edilmiş, Sayın Rahmi M. Koç`un kişisel koleksiyonunda bulunan antikalarla dekore edilmiş Barbarossa Pub, özel bir mekandır. Her türlü içkinin sunulduğu ve Halat Restaurant`ta hazırlanan bar mönüsüne sahip bu mekan, ziyaretlerinize tat katar. Arkadaşlarınızla geleceğiniz bu mekanda gecenin tadını çıkarabilirsiniz.

  Café du Levant

  Paris Brasserie`si tarzında döşenmiş ve Fransız mutfağının sunulduğu Café du Levant, Lengerhane binasının hemen yanında bulunmaktadır. Bu restaurant cazip dekorasyonu ile özel günler için oldukça ideal bir mekandır.

  Ziyaret...

  Istanbul`u çevreleyen belli başlı çevre yollarına yakın, Haliç sahilinde yer alan müzemize ulaşmak oldukça kolaydır. Eski şehir merkezine birkaç dakika uzaklıkta olan müzemiz, günlük şehir turlarınıza kolaylıkla eklenebilir.

  Park alanı oldukça geniş ve ücretsizdir. Ayrıca birçok otobüs güzergahı müze yakınlarından geçmektedir.

  Müzenin tamamı (uçak, denizaltı ve trenler gibi bazı dış mekan objeleri haricinde) tekerlekli sandalye ile gezilebilmektedir. Bebek alt değiştirme üniteleri giriş yakınında bulunmaktadır. Çocuklar için tuvalet adaptörü ve basamaklar istek üzerine temin edilebilmektedir, lütfen danışmada sorunuz.

  Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı - Cuma: 10:00-17:00 / C.tesi - Pazar: 10:00-19:00
  Ziyaret Ücretleri:
  Müze
  Yetişkin:10 ytl.
  Öğrenci:5 ytl.
  Denizaltı
  Yetişkin:5 ytl.
  Öğrenci:4 ytl.
  Keşif Küresi
  Yetişkin:5 ytl.
  Öğrenci:3 ytl.

  Denizaltı ve Keşif Küresi gezilerimiz belirli saatlerdedir. Lütfen Müze’ye geldiğinizde girişte bilgi alınız ve yerinizi ayırtınız. Denizaltı gezileri en fazla 14, Keşif Küresi en fazla 40 kişiyle yapılabilmektedir.
  Ziyaretinizi planlarken, emniyet nedeni ile 8 yaş ve altındaki çocuklara denizaltı gezisi izni veremediğimizi lütfen gözönünde bulundurunuz.


 • Yorumlar ve Derecelendirmeler: Tüm Yorumlar için tıklayınız

  Rahmi M. Koç Müzesi

  • baran basar

   bünyesinde bulunurdurduğu klasik ve antikalarla dünyada ki müzeler arasına ismini yazdırmış ülkemizin en önemli müzelerinden biridir zannımca... biz gittik gördük, düşüncelerimizi de paylaştık. bilgi ve fotoğraflar için sitemizzi ziyaret edebilirsiniz... http://www.geziyorum.net/rahmi-koc-muzesi/

   2012-10-30

  Toplam 1 yorum.

  5,0

  Yorumda Görülecek İsminiz

  Doğrulama kodunu eksiksiz giriniz.

 • Rahmi M. Koç Müzesi Haritadaki YeriETKİNLİK TAKVİMİ