Lütfen Beni Öldürme

Lütfen Beni Öldürme

Orjinal Adı: Stranger Than Fiction

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Marc Forster

Film Türü: Komedi

Senaryo: Zach Helm
Görüntü Yönetmeni: Roberto Schaefer
Müzik: Britt Daniel, Brian Reitzell
Oyuncular: Will Ferrell, Maggie Gyllenhaal, Dustin Hoffman, Queen Latifah, Emma Thompson

Fragman Adresi: http://a.videodetective.com/?PublishedID=262198

Orjinal Sitesi: http://www.sonypictures.com/movies/strangerthanfiction/

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
Vizyona Giriş Tarihi: 15 Aralık 2006

Sıradan görünen ve genellikle yalnız olan maliye müfettişi Harold Crick, yaptığı her hareketi, düşündüğü ve hissettiği her şeyi korkutucu doğruluktaki ayrıntılarla anlatan bir kadın sesi duymaya başlar. Harold’ın özenli ve kontrollü yaşamı, sadece kendisinin duyabildiği bu anlatımla alt üst olur. Ses yakında öleceğini söylediğinde, Harold bu öyküyü yazan kişiyi bulması ve sonuNU değiştirmeye ikna etmesi gerektiğini anlar.

Harold’ın kafasındaki sesin bir zamanlar göklere çıkarılan ama şimdi unutulmaya yüz tumuş ve eserlerinin içinde en iyisi olabilecek kitabına bir son bulmak için uğraşan romancı Karen “Kay” Eiffel (Emma Thompson) olduğu ortaya çıkar. Kay’in önündeki son engel, ana karakteri öldürmek için yaratıcı bir son bulmasıdır, ama Harold Crick’in yaşadığından ve yazdığı sözlerle hakkındaki planların farkında olduğundan haberi yoktur. Bunlar yetmezmiş gibi, Kay’in yayıncısı, Kay’in romanını bitirmesi ve Harold Crick’i öldürmesi için sert asistanı Penny Escher’i (Queen Latifah) görevlendirir.

Kaderinin kontrolünü ele almak ve zamansız ölümünü engellemek için ümitsizce çırpınan Harold’ın yardım istediği Jules Hilbert (Dustin Hoffman) adındaki edebiyat teorisyeni, Harold’ın öyküyü trajediden komediye çevirerek kaderini değiştirebileceğini söyler. Profesör Hilbert, Harold’ın komedinin en temel formüllerinden birini izlemesini önerir: birbirinden nefret eden iki kişi arasındaki aşk öyküsü. Bu öneri, Harold’ın özgür ruhlu bir pastacı olan Ana Pascal’la (Maggie Gyllenhaal) sıradışı bir ilişki başlatmasına neden olur.

Harold gerçek aşkı ve gerçek hayatı ilk kez yaşarken, bir komedinin tüm öğelerini taşımaya başlayan öyküde kaderinden kaçtığını ve ölmeyeceğini düşünür. Ama Harold, Karen Eiffel trajedilerindeki karakterlerin tam da hayattan en çok zevk aldıkları anda öldüklerinden habersizdir. Harold ve Kay’in girdikleri keşfedilmemiş bölge, onları tek bir insanın varlığının bazı şeyler karşısındaki ağırlığını tartmak zorunda bırakacaktır: Ölüm ve yaşam üzerine, ölümsüz bir sanat eseri olabilecek bir roman… ve vergiler.

Lütfen Beni Öldürme

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT