9. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması

Sinema Film Arşivi 9. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması
9. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması

Orjinal Adı: 9. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen:

Film Türü: Festival

Yer: Alkazar, Cinebonus Kanyon, Cinebonus Maçka G-Mall sinemaları ve Fransız Kültür Merkezi
Tarihler: 16-22 Aralık 2006

Orjinal Sitesi: http://www.sinematarih.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Belirsiz..
9. Uluslararası Sinema Tarih Buluşması Bu Yıl "İmparatorluklar"ı Mercek Altına Alıyor...

TÜRSAK Vakfı`nın geleneksel olarak her yıl gerçekleştirdiği ve bu yıl 16–22 Aralık tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenecek olan "Uluslararası Sinema Tarih Buluşması"nın bu yılki konusu "İMPARATORLUKLAR"...

Tematik bir festival olarak dokuz yıldır sinema izleyicisini tarihsel perspektifin öne çıktığı filmlerle buluşturan Uluslararası Sinema Tarih Buluşması, bu yıl objektifini dünya siyaset tarihinin vazgeçilemeyen yönetim biçimi olagelmiş, çağımızda da uğruna yaşanan savaşlara en keskin şekliyle tanıklık yaptığımız "İMPARATORLUKAR"a çeviriyor.

Festival, tarihte yer almış büyük imparatorlukları sinemanın görkemli filmleri ile gündeme getirirken, çağımızın son imparatorluğu olarak tanımlanan "Amerikan İmparatorluğu"nun ve Avrupa`nın konumunu ve siyasi hareketlerin sıradan insanların yaşantısına ne şekilde yansıdığını sinema ile anlatmayı hedefliyor. Aynı çerçeve içinde sermaye, teknoloji, medya gibi farklı türdeki güncel imparatorlukların da altının çizildiği filmlerle, Uluslararası Sinema Tarih Buluşması, siyasi ekonomik ve sosyal anlamda dünyamızın geleceğine de ışık tutmayı amaçlıyor.

Uluslararası Sinema Tarih Buluşması 7 ana bölümden oluşuyor
Medya`nın, Türkiye`nin politik, felsefi ve sosyal alandaki en önemli üç etkinliğinden biri olarak seçtiği "Uluslararası Sinema Tarih Buluşması" Alkazar, Cinebonus Kanyon, Cinebonus Maçka G-Mall sinemaları ve Fransız Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilecek gösterimler, festivalin 7 ana bölümdeki filmleri ile izleyici ile buluşacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT