`AkrobATlar` Resim Sergisi

Tarihler: 18 Aralık 2003 Perşembe ~ 04 Ocak 2004 Pazar

Yer: Elturko Sanat Galerisi

Adres: Valikonağı Cad. Başaran Apt. No:33/2 Harbiye İstanbul

Telefon: 0212 233 08 98

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 18, 2003 ~ Oca 4, 2004
ASLI DENİZ HELVACIOĞLU "AKROBATLAR" RESİM SERGİSİ:
AKROBATLAR ŞEHİRDE...
Onların Newton`dan haberleri yok olsa gerek,
Meydan okurlar meydanlarda.
Renkli, cüretkâr, gizemli,
Çocukların kahramanı,
Büyüklerin dünyasında ise akrobasi,
yaşam meselesi...
Aslı Deniz Helvacıoğlu
Aslı Deniz Helvacıoğlu AkrobATlar konulu ikinci kişisel resim sergisini 18 Aralık tarihinde Elturko Sanat Galerisi`nde açıyor. Helvacıoğlu, uluslararası sanat platformlarında büyük beğeni ile karşılanan bir sanatçı. 6-14 Aralık 2003 tarihleri arasında Floransa Çağdaş Sanat Bienali`ne Helvacıoğlu, T.C. Kültür Bakanlığı sponsorluğunda katılmıştır. Helvacıoğlu, Bienal`e katılacak olan sanatçıları seçen Uluslararası Bilimsel Komite tarafından özgün yeteneği, çağdaş sanat açısından değer taşıdığı düşünülen yenilikçi ve yaratıcı tarzı nedeniyle seçilmiştir. Floransa sonrasında Helvacıoğlu İstanbul Elturko Sanat Galerisi`nde sanatseverler ile buluşuyor.
Akrobatlar, sanatçının renkli ve dışavurumcu dünyasını yansıtıyor. Yaşam akrobasi ilişkisi içerisinde Helvacıoğlu akrobatların hayat öykülerini, seyyah döngülerinin şehirlerini, izlerini, renklerini anlatıyor. Sanatçının söylemi, resmin hikayesinin izleyici ile buluşma noktasında devamlılık göstereceği yönünde. Helvacıoğlu`nun farklı tekniklerle yapılmış resimleri sanatçının özgün örgüsü ile sergileniyor.
Sanatçının Floransa Çağdaş Sanat Bienali’ne katılmış olduğu 3mx1,5m’lik “Modern Rönesans” isimli tablosu da AkrobATlar sergisi içerisinde sergilenmektedir.
Karma sergilerin ardından ilk kişisel sergisi olan "Mucizevi Balıklar ve Kadınlar" sergisini Nisan 2002`de Elturko Sanat Galerisi`nde açtı. Temmuz 2002`de Japonya Çevre Bakanlığı ve UNICEF tarafından Tokyo`da gerçekleştirilen ve tüm dünyadan sadece 23 sanatçının katılmaya hak kazandığı t-shirt sergisine katıldı. Aralık 2002`de 11 Eylül anısına New York`da bulunan ve BBC tarafından yayınlanan One World One Minute başlıklı dijital filmde "One World One Minute One Wish" isimli çalışması ile yer aldı.
Aslı Deniz Helvacıoğlu’nun eserleri yerli ve yabancı birçok özel koleksiyonda bulunmaktadır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT