Albatrosun Yolculuğu

Sinema Film Arşivi Albatrosun Yolculuğu
Albatrosun Yolculuğu

Orjinal Adı: Albatrosun Yolculuğu

Vizyon Tarihi: Bilinmeyen Tarih

Yönetmen: Cengis T. Asiltürk

Film Türü: Fantastik

Film Süresi: 100 dk.

Senaryo: Cengis T. Asiltürk
Görüntü Yönetmeni: Hakan Aydın
Müzik: Sait Koray Özçelik
Oyuncular: Salih Bolat, Ufuk Kaplan, Şenol İpek, Ercan Kesal, Betül Arım, Önder Paker, Kerem Can San, Ebru Doğdu, Barış Alemdar, Zeynep Solman Kul

Fragman Adresi: http://www.youtube.com/watch?v=JP3ZUc48nto

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Belirsiz..

Filmde; bir şairin serüven dolu yaşamı anlatılmaktadır. Bu serüvenin arka planında ise; aşkların, sahtekarlıkların, mutsuz aşıkların, kanun kaçaklarının, yaşamın kıyısına tutunmuş kişilerin, yolculuk sevdalısı savruk insanların serüvenleri yorucu olmayan biçimde, şiirsel bir sinema dili ve panoromik görüntülerle gözler önüne serilmektedir.

Büyülü Gerçekçilik sinema tarzının ülkemizdeki bu ilk örneğinde; görünürde (yüzeyde) anlatılan aşk ve tutku hikâyesinin derin yapısında toplumun şairlere ve sanatçılara paranoyak bakışı ve baskısı sorgulanmaktadır.

Senaryosu Cengis Asiltürk’e ait olan Albatrosun Yolculuğu filmi insani duyguları harekete geçirecek, kalplere şöyle bir dokunacaktır. Albatrosun Yolculuğu, insanlığın giderek yitirdiği hikâye dinleyerek / izleyerek deneyim kazanmasının ve biraz da hüznün filmidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Bu filme "fantastik film" denilmesinden korkmuştuk doğrusu, fantastik değil; Büyülü Gerçekçilik tarzında bir filmdir, Albatrosun Yolculuğu...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

En Yeniler Vizyondakiler Pek Yakında Sinema Salonları Top 10 Film Arşivi Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT