Favori’den Hoşgörü Elçileri

Tarihler: 17 Nisan 2013 Çarşamba ~ 17 Haziran 2013 Pazartesi

Firma: Favori

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 17, 2013 ~ Haz 17, 2013

Favori, “Hoşgörü” temasını işlediği Mevlana Yedi Öğüt, Yunus Emre ve Şems koleksiyonlarında yer alan tasarım harikası yüzüklerle, hoşgörünün elçilerini bayanların beğenisine sunuyor.

Favori, yüz yıllardır kişiliği, eserleri, şiirleri ve düşünceleriyle insanlığa sevgiyi, barışı, saygıyı öğreten “Mevlana”, Anadolu topraklarında gelişen tasavvuf edebiyatının ilk ürünlerinin filizlendiği Selçuklu Dönemi ölümsüz şair ve ereni “Yunus Emre” ve Mevlevi kültürünün en önemli simgelerinden olan “Şems”den esinlenilerek tasarladığı koleksiyonlarının en güzel örneklerini bayanların beğenisine sunuyor.

Yaşadıkları dönemde birer hoşgörü elçisi olan Mevlana, Yunus Emre ve Şems, sözleri, eserleri, düşünceleri ve yaptıklarıyla insanlığın yoluna ışık tutarken, din, dil, ırk ayırımı yapmadan herkese insan olarak yaklaşan felsefeleriyle sevgiyi, barışı ve saygıyı öğretilerine taşıdı.

Herkesin içinde var olan fakat günümüzde ihmal edilen hoşgörünün yeniden hatırlanmasını isteyen Favori; koleksiyonlarını tasarlarkan, bu üç hoşgörü elçisinin eserlerinden ilham aldı. Favori, hoşgörüyü oya gibi işlediği 100’ü aşkın modelden oluşan koleksiyonlarının bir parçası olan yüzükleriyle bayanların şıklıklarına anlam ve zarafet katıyor.

Avrupa’nın en büyük ve modern kuyumculuk tesisine sahip Favori, birer sanat eserini andıran ürünlerinin tamamını kendi tesislerinde üretiyor. AB ve TSE standartlarına uygun olarak ömür boyu ayar ve kalite garantisi ile satılan ve Türkiye’nin dört bir yanındaki Favori mağazalarından ulaşılabilen bu seçkin ürünler, uygun ödeme koşullarıyla da dikkat çekiyor.

Koleksiyonları görmek ve en yakın Favori mağazasının yerini öğrenmek için www.favori.com.tr web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ürün Fiyatları:
Mevlana – Yeşil Taşlı Yüzük: 1.375 TL.
Şems – Yüzük : 1.704 TL.
Yunus Emre - Yüzük: 910 TL.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT