Force is Female

Force is Female

Tarihler: 03 Ekim 2018 Çarşamba ~ 03 Aralık 2018 Pazartesi

Firma: Nike, Raisa & Vanessa

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 3, 2018 ~ Ara 3, 2018

Nike Air Force 1, 80’li yıllardan bu zamana kadar birçok sanatçı ve tasarımcıyla sayısız farklı edisyona büründü. Farklı disiplinlerden kadınları tasarım etrafında toplayan Nike, “Force is Female” projesiyle Air Force Sage Low modelini, Raisa & Vanessa ile sadece kadınlar için yepyeni bir görünüme kavuşturdu.
Nike, sporun engelleri yıkan, insanları bir araya getiren ve değişime öncülük eden yönüne olan inancı ile dünyadaki her sporcuya yenilik sunarak kadınlara ilham vermeye devam ediyor. Tüm dünyadaki kadınların kendi sınırlarını keşfetmesi, kendilerini geçmeleri için spor kültürünü yayarak onlara destek olan Nike, kadınların spor kültürünün günlük görünümdeki versiyonlarında da onlara ilham verecek tasarımlar yaratıyor. “Force is Female” projesinde de bu söylemin altını çizecek Türk tasarımcılardan Raisa & Vanessa ile bir araya gelen Nike kadınların gücü ve özgürlüğünü kutluyor.
Raisa&Vanessa markasının kreatif direktörü Vanessa ve Raisa Sason, bu işbirliğini; “Hepimizin içinde durdurulamayan güzel ve kuvvetli bir ateş var. Kadınların gücüne inanıyoruz. Biliyoruz ki kadınlar istediği takdirde dünyada her şeyi değiştirebilir. Ayağını sağlam basan kadınlar için Nike Air Force Sage Low’u alev motifleriyle yeniden tasarladık. Bu iş birliğinin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz.” diye özetledi.
Tüm sanatçılar, sporcular ve yaratıcıların ilham verme gücünü vurgulayan aktris Berrak Tüzünataç ise kadınların güçlenmesiyle yaratılacak dönüşümün dünyayı harekete geçireceğini dile getiriyor.
Raisa & Vanessa’nın yeni koleksiyonunun sunumundaki güçlü kadın mesajını destekleyen Tekvando Avrupa ve Dünya Şampiyonu İrem Yaman ise gücün fiziksel bir üstünlük olmadığını aksine, can vermek, emek vermek, değer yaratmak, iz bırakmak olduğunu söyleyerek; ilham verebilmenin gücünü olduğunu vurguluyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT