İzlanda da Üretilen Minik Şişelerdeki Sihirli Sıvı

Tarihler: 02 Temmuz 2012 Pazartesi ~ 02 Eylül 2012 Pazar

Firma: Bioeffect EGF

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Tem 2, 2012 ~ Eyl 2, 2012

1986 yılı Nobel Tıp ödülü, büyüme faktörleri ile ilgili araştırmaları dolayısı ile Stanley Cohen ve Rita Levi - Montalcini’ye verilmiştir. Bu büyüme faktörlerinden çok önemli bir tanesi de insan derisinde doğal olarak bulunan “Epidermal Growth Factor” yani Epidermal Büyüme Faktörüdür. Kısaltılmış ismi ile EGF adı verilen bu protein, deride “elastin” ve “kolajen” oluşumunu arttıran hücresel bir etkinleştiricidir ve hücrenin yenilenmesini sağlar. İnsanlarda yaş ilerledikçe EGF üretimi azalır ve bu durum deri üzerinde kırışıklığa, çizgiler oluşmasına ve parlaklığın azalmasına neden olur.

Bu keşfi takiben bilim adamları hızla bakteri ve hayvan dokularından EGF üretmeye başladılar. Ancak bu tip geleneksel yöntemlerle üretim hem eşdeğer miktardaki değerli madenlerden altın ve elmas değerlerinden bile daha pahalı oluyordu hem de üretilen serum içindeki bakteri endotoksinleri ile hayvan hücresi bulaşma durumu serumlara gerekli etkinlik ve stabiliteyi sağlamıyordu.

2010 yılında, İzlanda’daki araştırmacılar 10 yıllık bir araştırmanın sonunda EGF’yi dünyada ilk ve tek olarak patentli bir teknoloji ile arpa tohumunda (bitkisel şekilde) üretmeyi başardılar. Bu tip şekilde üretilen EGF hem daha etkin hem de daha stabil bir yapıya sahipti. Volkanik süngertaşları içinde jeotermal enerji ile ısıtılan bir ortamda, doğal kaynak suları ile kutup güneşi altında büyütülen arpa filizleri bu konuda yeşil üretimin öncüsü niteliğindedir.

2011 yılına gelindiğinde, yukarıda belirtilen şekilde üretilen Bioeffect EGF serum markası, akşam temiz cilde 2-4 damla şeklinde uygulanarak, öncesi ya da sonrası başka bir kreme ihtiyaç bırakmamadan uygulandığı alanlarda gençleşme etkileri yaratmaktadır. 15 ml’lik ürün boyutu ile kullanıma sunulan serum, üç aylık gereksinimi karşılamaktadır.

Amerikan Dermatoloji Akademisi başkanı Prof. Dr. Ronald Moy, ürünü hastalarına denettikten sonra Bioeffect EGF sonuçlarını “30 yıllık meslek hayatımda gördüğüm en mükemmel sonuçlar“ şeklinde tanımlamakta ve Bioeffect EGF Serum için “Geleceğin Serumu“ kelimelerini kullanmaktadır.

Bioeffect EGF Serum Mayıs.2012 başından itibaren Türkiye’de seçkin eczanelerde satışa sunulacak ve yaygın bir pazarlama desteği ile tüketicisi ile buluşacaktır.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT