Panasonic KNX IR Gateway ile Kumandalar Artık Cepte

Panasonic KNX IR Gateway ile Kumandalar Artık Cepte

Alışveriş Alışveriş Rehberi Panasonic KNX IR Gateway ile Kumandalar Artık Cepte

Tarihler: 17 Kasım 2021 Çarşamba ~ 17 Ocak 2022 Pazartesi

Firma: Panasonic

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 17, 2021 ~ Oca 17, 2022

Hayatı kolaylaştıran inovatif ürünleriyle dikkat çeken Panasonic Life Solutions Türkiye; televizyon, müzik sistemi ve klima gibi kızılötesi kumanda ile çalışan birçok elektronik cihazı, akıllı ev sistemleri ile aynı düzlemde kontrol etmeye yarayan IR Gateway ürününü tüketiciyle buluşturuyor.

Panasonic Life Solutions Türkiye; akıllı binaların temel fonksiyonlarından olan aydınlatma, perde-panjur ve ısıtma sistemlerini kontrol eden ürünlerinin yanı sıra tasarruf ve konfora katkı sağlayan çözümlerini de pazara sunmaya devam ediyor. IR Gateway ile klima, televizyon, müzik sistemi gibi birçok elektronik cihazın uzaktan kontrol edilebilmesi mümkün kılınırken; anahtar, oda termostatı, varlık dedektörleri gibi ürünlerle entegrasyon yapılarak kullanım kolaylığı da sağlanıyor. Aynı zamanda cihazlara ait kumandaların fonksiyonel özellikleriyle, akıllı evler yönetilebiliyor.

IR Gateway, kızılötesi kumandayla çalışan cihazlar ile KNX sistemi arasındaki ara yüzü oluşturuyor. KNX datalarını kızılötesi komutlarına çevirerek ilgili cihazların kontrolünün akıllı ev üzerinden yapılmasını sağlıyor. Böylece bağlı bulunan cihazlar anahtar, termostat, varlık dedektörü gibi KNX sensörü ile veya mobil uygulama aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

IR Gateway sadece evlerde değil okul ve ofislerde de kullanılıyor
Panasonic IR Gateway sadece evlerde değil okullar ve iş yerlerindeki konforun da artmasına yardımcı oluyor. Toplantı odalarındaki cihazların kontrol edilmesi, otomasyon sayesinde tek bir dokunuşla aydınlatma seviyesinin kısılması, perdelerin kapanması, televizyon veya prodüksiyon cihazlarının çalıştırılması gibi birçok noktada kullanım kolaylığı sağlıyor.

Okul ve ofislerdeki varlık sensörleriyle de kullanılabilen ürün; dersler ve toplantıların bitiminde alanlarda kimsenin olmadığını algılıyor ve aydınlatmaları, perdeleri, akıllı tahtayı, projeksiyon cihazlarını kapatabiliyor.

Enerjinin boşa harcanasının önüne geçiyor
Teknolojinin gelişmesiyle artan cihaz kullanımı ve iklim değişikliğinden kaynaklanan klima ihtiyacı enerji tüketimini artırıyor. Bu durum ise enerji tasarrufu ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Panasonic IR Gateway ile yapılabilecek ince ayarlarla, konfordan da ödün vermeden enerji kullanımını azaltmak mümkün hale geliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT