Piper Roket Caddebostan Sahilden Havalanacak

Piper Roket Caddebostan Sahilden Havalanacak

Tarihler: 11 Haziran 2016 Cumartesi ~ 12 Haziran 2016 Pazar

Firma: Caddebostan Sahil

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haz 11, 2016 ~ Haz 12, 2016

Engineering For Kids Yazı Sahilde Pipet Roket Etkinliği ile Karşılıyor

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) hafta sonu eğitimlerine devam ediyor. Bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK, çocukları bu kez Caddebostan sahilinde (Beltur yanı) hazırlayacağı özel etkinlik alanında ağırlayacak. 11-12 Haziran günleri 11:00-13:00 ve 15:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitimde, 7-11 yaş arası çocuklar kendi roketlerini tasarlayarak kullanma heyecanını yaşayacak.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. Eğitimini bu kez Caddebostan sahiline taşıyan EFK, 11-12 Haziran günleri düzenlenecek atölye çalışmasıyla çocuklara yaparak öğrenme ve “neden” sorusunu deneysel yönden yanıtlayabilme fırsatı sunacak.

Pipet Roket Heyecanı
EFK’da verilen Uzay ve Havacılık Mühendisliği eğitimi kapsamında yapılacak eğitim, 7-11 yaş arası çocuklar için 11:00-13:00 ve 15:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kendi pipet roketlerini sıfırdan tasarlayıp üreterek kullanma heyecanını yaşayacak. Çocuklar aynı zamanda uçuş mantığını anlayarak mesafe algısını da gözlemlemiş olacak.

STEM Metodu ile Eğitim
Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgiye www.engineeringforkids.com/location/turkey www.facebook.com/EngineeringForKidsTurkiye adreslerinden ve 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT