Porland Sanatı Mağazalarına Taşıyor

Porland Sanatı Mağazalarına Taşıyor

Alışveriş Alışveriş Rehberi Porland Sanatı Mağazalarına Taşıyor

Tarihler: 01 Ekim 2020 Perşembe ~ 01 Aralık 2020 Salı

Firma: Porland

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 1, 2020 ~ Ara 1, 2020

Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın Egemen Vuruşan ile birlikte Porland için yeniden yorumladığı ‘Açlık Oyunları’ isimli eseri, Porland Akmerkez mağazasında sergilenerek ziyaretçilerle buluşuyor. Porland sanat arşivinde yer alan ve porselen tarihinde miras niteliğinde olan parçaları da içeren eser, günümüz toplumunun en önemli sorunlarından aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekiyor.

Porselenin öncü markası Porland’ın Akmerkez mağazasını ziyaret edenler, metal, cam ve porselen gibi hayatımızda önemli yere sahip dokuları bir araya getiren ‘Açlık Oyunları’ enstelasyonuyla karşılaşacak. Cam sanatçısı ve tasarımcısı Derya Geylani Vuruşan’ın İngiltere, Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İtalya ve Türkiye gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden toplanan tabaklar, metal kaşık çatallar ve porselenin serüveninde önemli yere sahip parçalarla tasarladığı ‘Açlık Oyunları’, burjuvazinin bilinçsiz ve aşırı tüketimine evrensel bir dille gönderme yapıyor.

5 duyumuza dokunan porselenle zamanda yolculuk
Günümüz toplumunun en önemli sorunlarından olan aşırı tüketim ve açlık konularına dikkat çekme misyonuyla Porland tarafından sahiplenilerek sanat arşivine katılan eser, Porland Akmerkez mağazasında sanat severlere sergileniyor. Derya Geylani Vuruşan tarafından tasarlanan eserdeki cam üfleme uygulamaları Egemen Vuruşan tarafından gerçekleştirildi. Eserde porselenin hayatımızdaki yeri de gözler önüne seriliyor.

“Bir hayatı, bir kültürü ve yaşam tarzını temsil eden yadigar porselenler en önemli anların metaforlarıdır. Her anı, farklı bir duyumuza dokunur. Bazen koklar gideriz başka diyarlara, bazen nazikçe dokunur ve hissederiz…”

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT