Santos de Cartier; Kararlılık, Cesaret ve Öncü Karakter

Santos de Cartier; Kararlılık, Cesaret ve Öncü Karakter

Tarihler: 09 Nisan 2018 Pazartesi ~ 09 Haziran 2018 Cumartesi

Firma: Santos de Cartier

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 9, 2018 ~ Haz 9, 2018

Santos de Cartier, 1904 yılından beri varlığını sürdürerek Alberto Santos-Dumont efsanesinin önüne geçti ve mühendislik çağında, 20. yüzyılın şafağında, hız ve ilerlemenin ruhu, saatin devrim niteliğindeki tasarımı ve kullanım özelliklerinde hayat buldu. Fark yaratan estetiği, modern çağın simgesi oldu. Yeni Santos de Cartier Koleksiyonu, kendi çağının yenilikçi ve değişken ruhunu yansıtırken, özgün felsefesine sadık kalıyor.

Santos de Cartier’nin yeni saat koleksiyonu, Alberto Santos-Dumont’dan ilham alarak, dünyayı değiştiren erkeklerin öncü ruhunu, tarzını ve ilerleme tutkusunu ölümsüzleştiriyor. Santos de Cartier’nin yeni koleksiyonu hazırlanırken, tasarım stüdyoları konfora, zekice hesaplanmış oranlara ve Santos estetiğine saygıya odaklandı. Kare şekil değişmedi; tıpkı Eiffel Kulesi’ndeki dört açısal köşeyle de yüceltildiği gibi, çağın Parizyen inceliği ve simetrisi buraya da yansıtıldı. Düz çizgilerin tercih edildiği çağının ötesindeki bu şekil, geleneksel yuvarlak saat şekillerinden kopuşu da temsil ediyor. Değişmeyen özellikler arasında bezeldeki sekiz vida yer alıyor. Bu işlevsel donanım, kent mimarisinin altın çağıyla özdeşleşen mekanik çelik yapıların yaygınlaşmasına minyatür bir övgü niteliğinde. Bezel tasarımı, kasanın ve kayışın çizgileri arasındaki sinerjiyi ön plana çıkartacak şekilde güncellendi. Daha şık olan bu çizgiler, saatin tarz sahibi dinamiğini vurguluyor. Bileğe tam oturacak şekilde tasarlanan saatin ölçümleri ve ağırlığı, konforu ve ergonomiyi optimize etmek için titizlikle hesaplandı.

İlk modern kol saati Santos de Cartier tarihinde kayış, belirleyici bir role sahip. İlk kol saati kayışı, saat yapımında tamamen yeni bir malzeme olan deriden yapılmıştı ve takanları, cep saatinin kısıtlamalarından kurtarmıştı. Yeni Santos de Cartier, çağımızın ruhuna ayak uyduran yenilikçi bir kayışa sahip. Modern yaşam tarzlarına ve hareket kolaylığına odaklanan yeni kayış, malzeme ve renk seçimine göre her türlü etkinliğe uyacak şekilde kullanılabilir.

Çelik, altın, vaketa deri ve timsah derisi seçenekleriyle tüm seçenekler, kayışın altında gizlenen Cartier QuickSwitch sistemi sayesinde kolaylıkla değiştirilebiliyor. Bu görünmez mekanizma, kasanın yapısına da uyum sağlarken, saati takanlar yalnızca mekanizmaya basarak sistemi etkinleştirebiliyor. Yepyeni diğer bir özellik ise metal bileziğin uzunluğunu herhangi bir araç kullanmaksızın en yakın bağlantı noktasına ayarlayan kendi kendine ayarlanabilir SmartLink teknolojisi. Her SmartLink’in üstündeki düğmeye dokunulduğunda, bağlantı çubuğunun kilidi açılarak metalden bağlantı noktaları, vidalarıyla birlikte Santos de Cartier saatine eklenebiliyor veya çıkarılabiliyor.

Alberto Santos-Dumont’un her yeni macerasında sürekli ilerleme arayışına sadık kalan 1847 MC otomatik kalibre ile Santos de Cartier'nin yeni tasarımı, performans ve konfor açısından çok daha iddialı. 1847 MC kalibre, eşapman ve hareket mekanizmalarında antimanyetik nikel fosforlu bileşenler ile paramanyetik alaşımdan kalkan içeriyor. Bu da kalibreye, bir saatin günlük hayatta maruz kalabileceği güçlü manyetik alanlar karşısında etkili bir dayanıklılık kazandırıyor. Vidaları aşağı bakan aksamı sayesinde yeni Santos de Cartier, minimal kasa kalınlığıyla 10 bara (yaklaşık 100 metre) kadar su geçirmezlik sunuyor. Cartier atölyeleri, yeni Santos de Cartier’nin pozisyon, nem, sıcaklık, basınç, darbe ve hız değişikliklerine karşı dayanıklılık gösterecek ve bu faktörlerin saatin doğruluğuna etkisini engelleyecek şekilde kurdu, kalibre etti ve test etti.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT