Sem, Sıcak Aşure Keyfi İçin Özel Plastik Kap Üretti

Tarihler: 09 Kasım 2012 Cuma ~ 06 Ocak 2013 Pazar

Firma: Sem Plastik

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kas 9, 2012 ~ Oca 6, 2013

Komşularınızı şaşırtacak ikram!

Farklı tasarımları ve plastik ambalaja getirdiği inovatif çözümleriyle farklılaşan SEM Plastik, Aşure Ayı’na özel bir plastik kap üretti. İsteyenlere sıcak aşure keyfini yaşatacak bu özel ambalaj, mikrodalga fırında ısıtılabiliyor. Bu yönüyle Türkiye’de de bir ilki gerçekleştiriyor…

Aşure Günü için aylardır hazırlık yapan SEM Plastik’in Ar-Ge ekibi ve tasarımcıları, şık olduğu kadar pratik bir kullanım sunacak, üstelik aşurenin soğuduğunda tekrar ısıtılmasına olanak sağlayacak farklı bir ambalaj üzerinde çalıştı.

Özel formülü sayesinde aşure ocaktan iner inmez bu plastik kaplara rahatlıkla doldurulup, korunabiliyor. SEM Plastik, yeni plastik ürünlerinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve mikrodalgada ısıtılabilme özelliğini kazandırdı. Aşureyi sıcak yemeyi sevenlerin çok beğeneceği bu özelliği sayesinde, buzdolabından çıkan aşure, başka bir kaba koymaya gerek kalmadan mikrodalgada sadece 1 dakika ısıtıldıktan sonra servise hazır hale gelecek.

Ürün aynı zamanda paylaşmayı gelenekselleştiren bir lezzet olan aşurenin servisini de kolaylaştırmak için kapaklı ve tek kişilik porsiyona uygun tasarlandı. Böylece komşulara aşure dağıtırken kase alıp verme derdi de sona eriyor. Şeffaf olma özelliği ile de aşurenin tadını ve görüntüsünü en iyi şekilde yansıtıyor.

Aşure keyfini bu yıl farklı yaşamak ve yaptığı aşureleri komşularına şık bir sunumla dağıtmak isteyen herkes, SEM imzalı plastik ürünleri tüm Migros mağazalarında bulabilir.

SEM Plastik’in yenilikçi ürünleri sadece bununla da sınırlı değil…

SEM Plastik, daha önce Türkiye’de yine bir ilk olan pek çok ürünü pazara sundu. Mısır nişastasından ürettiği ve 6 – 8 hafta içinde tamamen toprağa karışan biyobozunur plastik tabak, bardak, çatal, kaşıklardan oluşan MISIRPLAST, bu ürünlerin başında geliyor. SEM, Türkiye ve dünyada pek çok önemli hava yolu şirketi için servis ekipmanları da üretiyor. Bu ürün grubu içinde yer alan, porselen görünümlü ancak porselenden çok daha hafif olan BORPLAS isimli tabağında yemekler ev tipi elektrikli fırınlarda 180 derecelik sıcaklıkta pişirilip servis edilebiliyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT