Antik Hotel`de Bayrama Özel `4 Gece Kal, 3 Gece Öde!

Tarihler: 06 Ocak 2006 Cuma ~ 15 Ocak 2006 Pazar

Firma: Antik Hotel

Adres: Ordu Cad. Sekbanbaşı Sok. No:10 Beyazıt Beyazıt İstanbul

Telefon: 0212 638 58 58

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Oca 6, 2006 ~ Oca 15, 2006

Tarihi yarımadayı keşfetmek, Adalar ve Marmara Denizi manzaralı Tearas Restaurant`tan İstanbul`un keyfine varmak isteyenlere Antik Hotel`de Bayram fırsatı!
4 GECE KAL, 3 GECE ÖDE!
Sadece 109 ytl kahvaltı ve kdv dahil.

1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı.

ANTİK HOTEL ‘in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel’e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

İşte bu sorumluluk bilinci, Antik Hotel için büyük bir esin kaynağı oldu.“ Köklerini tarihe dayayarak bugünün üstünde yükselmek için yeni bir yapılanmaya girişildi. Otelin dört katına, birinci kattan başlamak üzere İstanbul’un tarih boyunca ağırladığı uygarlıkların adları verildi. Her kat koridoru ismini aldığı dönemin kültürünü ve sanatını yansıtacak resimlerle renklendi.

1.Kat Byzantion, 2. Kat Konstantinopolis, 3.Kat Konstantiniyye, 4.Kat İstanbul...

İstanbul’un 4 farklı döneminden kesitler görerek zaman tünelinde yolculuğa çıkacağınız bir galeriden odanıza ulaşıyorsunuz...

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT