Aşk Hüzündür İstanbul

Tarihler: 17 Mayıs 2004 Pazartesi ~ 17 Mayıs 2004 Pazartesi

Firma: İş Sanat Kültür Merkezi

Adres: İş Kuleleri, 4. Levent Levent İstanbul

Telefon: 0212 316 10 83

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr May 17, 2004 ~ May 17, 2004
ŞİİR DİNLETİSİ
AŞK VE HÜZÜNDÜR İSTANBUL

Hazırlayan: Atilla Birkiye
Şiirler: Cüneyt Türel, Tilbe Saran
Müzik yönetmeni: Serdar Yalçın
Sahneye uygulayan: Mehmet Birkiye
Fotoğraflar: Taner Dortunç

İş Sanat, Türk şiirinin en büyük isimlerinden Yahya Kemal Beyatlı, Ahmet Hamdi Tanpınar, Nâzım Hikmet, Cevdet Kudret, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyuboğlu, Oktay Rifat, Cahit Irgat, A.Kadir, Cahit Külebi, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Can Yücel, Sabri Altınel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever, Cemal Süreya, Onat Kutlar`ın İstanbul üzerine yazdığı şiirlerden oluşan bir programı sanatseverlere sunuyor.

İstanbul şiirleri, Divan edebiyatından günümüze kadar uzanan süreçte, edebiyatımızın, şiirimizin en önemli ırmaklarından biridir. Denilebilir ki, İstanbul’u konu edinmeyen hemen hemen hiçbir şair yoktur. Şairler İstanbul’a görkemli övgüler düzmüşler; bazen kızmışlar bazen de kıskanmışlar. Bazen bir sokağından esinlenmişler, bazen kentin bütününden. Ancak kentteki küçücük bir işaret bazen görkemli bir şiirin esin kaynağı olmuştur…
“Aşk ve Hüzündür İstanbul” adlı şiir dinletisi, Cüneyt Türel ile Tilbe Saran`ın okuyacağı yirmi şairden seçilen şiirlerden oluşuyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT