Bayram Tatiliniz Zehir Olmasın

Tarihler: 23 Eylül 2008 Salı ~ 05 Ekim 2008 Pazar

Firma: Avek

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eyl 23, 2008 ~ Eki 5, 2008
Otomotivciler, araç bakımı yaptırmadan bayram tatiline çıkılmaması konusunda uyarıyor!!!
BAYRAM TATİLİNİZ ZEHİR OLMASIN
Otomotivciler uyarıyor! Bayram tatiline otomobilimizle çıkıyorsanız, gerekli bakım ve kontrolleri ihmal etmeyin. Aksi halde çok tatsız sürprizlerle karşılaşabiliriz.
Bayram tatili süresince şehir içi ve şehir dışı yolculuklarda tatsız sürprizlerle karşılaşmak istemeyiz. Aracınızın bayram seyahatlerinizde sorun çıkarmasını istemiyorsanız, aracınızın gerekli bakım ve kontrollerini mutlaka yaptırmalısınız.

AVEK Otomotiv Genel Müdürü Hakan ÇAKIR, bayram tatili öncesinde araçlarımızda hangi noktaları kontrol etmemiz gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Frenler, lastikler, akü, aydınlatma, silecekler, motor soğutma sistemi, klima ve yağ kontrollerinin mutlaka yapılması gerektiğinin altını çizen Hakan Çakır, seyahat sırasında yaşanacak aksiliklerin ve aniden ortaya çıkacak masrafların bu sayede önleneceğini kaydetti.

Konuyla ilgili olarak yapılması gerekenleri bir bir açıklayan AVEK Otomotiv Genel Müdürü Hakan Çakır, “Fren hidrolik sistemi ve aşıntı kontrolü, lastik dış derinliklerinin kontrolü, basınçlarının ayarlanması hayati derecede önemlidir. Stepnenin kontrolü, kullanılır durumda olmasının sağlanması, krikonun ve bijon anahtarının çalışır durumda olması, akünün şarj seviyesi, sulu tip ise sıvı seviyesinin kontrolü, kutup başlarının temizlenmesi ve oksitsiz olduğunun teyidi mutlaka yapılmalıdır. Farlar ve sinyaller, stop lambalarının kontrol edilmeli, sileceklerin durumuna bakılmalı, iyi silmiyorlarsa silecek lastiklerinin değiştirilmelidir. Motor soğutma sisteminde meydana gelebilecek olası bir aksaklık bize oldukça önemli masraflar çıkartabilir. Bu nedenle kesinlikle fanların kontrolü, kayışlarda çatlak ve yırtık olup olmadığı, gerginlik ayarları, sistemde su kaçağı olup olmadığına bakılmalı hatta 4 yaşın üzerindeki araçlarda radyatörün dışardan temizlenmesi sağlanmalıdır. Aracın klimasında gazın eksilip eksilmediği, polen filtresinin tıkalı olup olmadığını ve kompresörünün yağının kontrolü de kesinlikle ihmal edilmemelidir.” diye konuştu.

Hakan Çakır son olarak, “Tatile dinlenmek için gidiyoruz. Ancak araç bakım ve kontrollerini yaptırmadan çıkacağımız bir tatil yolculuğu dinlenmek yerine sorunlar içerisinde boğuşarak izin günlerimizi geçirmemize sebep olacaktır” uyarısında bulundu.
www.avek.com.tr

Bayram Tatiliniz Zehir Olmasın

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT