Becel Pro-Activ ile Kolesterolünüz Düşerken Hayat Kaliteniz Yükselsin

Tarihler: 16 Ekim 2006 Pazartesi ~ 19 Ekim 2006 Perşembe

Firma: Becel pro-activ

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eki 16, 2006 ~ Eki 19, 2006
Unilever, Becel pro-activ markası ile Türkiye fonksiyonel gıda pazarına girdi
“Becel pro-activ ile kolesterolünüz düşerken hayat kaliteniz yükselsin”

Unilever, fonksiyonel gıda pazarına rakiplerinden farklı bir ürünle, ‘Becel pro-activ’ sürülebilir margarin ile girdi. 40’ı aşkın ülkede bulunan Becel pro-activ, içerdiği bitkisel steroller ile 2-3 haftalık kullanımda LDL kolesterolünün yüzde 10-15 düşmesine katkı sağlayarak kalp hastalığı riskini yüzde 12-20 oranında azaltıyor. Becel pro-activ sürülebilir margarin satış noktalarında yerini alırken Türkiye’ye şu çağrıda bulunuyor ”Kolesterolünüz düşerken hayat kaliteniz yükselsin.”

Unilever, Türkiye “fonksiyonel gıda” pazarına, kalp sağlığına yönelik ürünleriyle tüm dünyada gıda sektörüne öncülük eden Becel markası ve farklı bir ürünle girdi. Türkiye’nin kalp sağlığına yönelik ilk gıda markası (1991) olan Becel, bu alanda yürüttüğü bilinçlendirme çalışmalarıyla Türkiye’nin güven ve beğenisini kazanıyor. Becel, sürülebilir margarin formuyla satış noktalarına çıkardığı yeni ürünü Becel pro-activ ile Türkiye’ye şu çağrıda bulunuyor; “Becel pro-activ ile kolesterolünüz düşerken hayat kaliteniz yükselsin.”

Unilever Becel pro-activ’in geliştirilmesi sürecinde 1980’den itibaren 40’ın üzerinde klinik çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonuçları Becel pro-activ’in LDL kolesterolünü düşürmedeki etkisini ortaya koyuyor. Becel pro-activ ürünleri, düzenli olarak ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile birlikte tüketildiğinde 2-3 haftada LDL kolesterol seviyesinin yüzde 10-15 oranında azalmasına katkı sağlıyor. LDL kolesterol seviyesindeki bu düşüş, kalp hastalığı riskini yüzde 12-20 oranında azaltıyor. Günlük olarak 25-30 gram Becel pro-activ tüketimi, kolesterol düşürücü etkiye sahip bitkisel sterollerin vücuda gerekli günlük miktarını karşılıyor. Becel pro-activ ürünlerinde yer alan bitkisel steroller, yalnız ‘kötü’ LDL kolesterol düzeyini azaltıyor, ‘iyi’ HDL-kolesterol üzerine etkisi bulunmuyor.

Margarin lezzeti korunmuş Becel pro-activ Eylül ayından itibaren satış noktalarındaki yerini aldı. Becel pro-activ ürünleri, Unilever’in Çorlu’daki üretim tesislerinde üretiliyor.

Becel pro-activ’in Türk tüketicisi ile buluşmasıyla ilgili bir açıklamada bulunan Unilever Pazarlama Başkan Yardımcısı Mehmet Altınok şu başlıklara değindi; “Unilever olarak tüm dünyada “Hayata Canlılık Katmak” misyonu ile çalışıyoruz. Tüketicilerimize beslenme, hijyen ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayan markalarımız, onların iyi hissetmeleri, iyi görünmelerini ve hayattan daha fazlasını almaları için ihtiyaç duyduklarını sunuyor. Becel pro-activ markamız, bu misyonun gıda cephesindeki önemli taşıyıcılarından biri. Kolesterol düşüren fonksiyonel gıdalarda Avrupa’da pazar lideri olan Becel pro-activ’i Türkiye’ye sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Becel Pro-Activ ile Kolesterolünüz Düşerken Hayat Kaliteniz Yükselsin

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT