Çelik Kadar Sağlam Pentax Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS

Tarihler: 05 Mart 2012 Pazartesi ~ 05 Mayıs 2012 Cumartesi

Firma: Pentax

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mar 5, 2012 ~ May 5, 2012

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY, LTD’nin yeni duyurduğu PENTAX Optio WG-2 ve PENTAX Optio WG-2 GPS dijital kompakt fotoğraf makineleri su ve toz geçirmez, darbeye dayanıklı yapısının yanı sıra yüksek hassasiyetli çekimde yüksek bir görüntü kalitesi ve Full HD video kayıt özelliği sunuyor.

En son geliştirilen arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ve gelişmiş görüntüleme motoruna sahip Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS, gece çekimlerinde veya yetersiz aydınlatılmış spor sahalarındaki çekimlerde önceki modellere kıyasla çok daha net, düşük sesli, yüksek hassasiyetli çekimlerle muhteşem bir performans sergiliyor. Bu fotoğraf makineleri 16 MP sayesinde yüksek çözünürlüklü Full HD video kaydı da (1920 x 1080 piksel) sunuyor. Büyük ve yüksek çözünürlüklü LCD ekran ile birleştirilen bu makineler parlak güneşin altında çekilen fotoğrafların bile kolaylıkla görüntülenmesini sağlamanın yanı sıra 12 metreye kadar olağanüstü su altı çekim özelliği sunuyor. Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS zorlu açık hava koşullarında bile güvenilir ve akıllı bir performans sergiliyor. PENTAX Optio WG-2 GPS, önceki modellere kıyasla birtakım önemli yenilikler sunan ve en son tasarlanan bir GPS modülüne sahip. Optio WG2 999 TL, Opttio WG2 GPS 1.099 TL Nisan ayından itibaren satışa sunulacaktır.

Temel Özellikler

1.12 metre derinlikte su altı çekim için dayanıklı yapı

PENTAX, fotoğraf makinesi gövdesinin su geçirmezliğini biraz daha geliştiriyor. İki saat kesintisiz çalışabilen Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS 12 metre derinliğinde suya, 1,5 metre yükseklikten düşüşlere, toza**, sıfırın altında 10 derece hava şartlarına*** ve 100 kilogramlık baskıya**** dayanıklılık sergiliyor. Bu özellikleri, zorlu çekim koşullarında Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS’yi ideal fotoğraf makineleri haline getiriyor.

2.Kaliteli görüntü için arkadan aydınlatmalı yeni CMOS görüntü sensörü

Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS, yüksek hassasiyetlere ayarlandıklarında bile daha düşük ses sunan, en son geliştirilen arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüyle birlikte geliyor. ISO 6400 değerinde hassasiyet, 16 megapiksel ve yeni görüntüleme motoru sayesinde bu modeller süper yüksek çözünürlükte fotoğraf çekimine olanak tanıyan Optio WG-2 ve WG-2 GPS ayrıca yeni Night Snap moduna sahip. Bu mod, aynı sahnedeki dört görüntünün fotoğrafını çekiyor ve ardından bunların tümünden otomatik olarak blörsüz, tek bir görüntü oluşturuyor.

3. Full HD video kaydı

H.264 kayıt formatına sahip Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS Full HD video kaydı özelliğiyle kullanıcının saniyede 30 kare hızında kaliteli, büyük videolar (1920 x 1080 piksel) çekmesine olanak tanıyor. Fotoğraf makineleri ayrıca çekilmiş videoların ağır çekim playback’i için yüksek hızda bir fonksiyona ve gelişmiş video kayıt tekniklerini kolaylaştıran interval movie özelliğine sahip. Ayrıca, fotoğraf makinelerinin gövdesinde harici cihazlara Full HD video ve ses çıkışına olanak tanıyan bir mikro-HDMI terminal (Tip D) de mevcut.

3.Yüksek çözünürlüklü, geniş 3.0 inç LCD ekran

Yeni Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS 16:9 görüntü boyutları ve 460.000 noktaya sahip yeni, yüksek çözünürlüklü, 3 inç LCD monitöre sahip. AR (Yansıma Önleyici) kaplama göz kamaştırıcı güneş altında bile net ekran görüntüsü sağlayarak bulanıklık ve yansımaları en aza indirirken, geniş ekran tasarımı yaklaşık 170 derece yatay ve dikey konumdan ekranın net görüntüsünü sunuyor. Bu özelliği kullanıcıya bilhassa yüksek ve düşük açı çekimlerinde büyük avantaj sağlıyor.

4.Altı LED Makro Işığa Sahip Dijital Mikroskop modu

Makro çekim için lens çerçevesinin çevresindeki altı adet LED Makro Işık bulunan Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS Dijital Mikroskop modu* seçildiğinde sahne üzerinde daha parlak ve uniform aydınlatma sağlıyor. Makro Işıklar sayesinde kullanıcı fotoğraf makinesinin LCD ekranında çıplak gözle fark edemediği mikroskopik dünyanın büyütülmüş görünümünü kolayca görebiliyor ve söz konusu dünyayı göz alıcı resimlerde zahmetsizce çekebiliyor. Deklanşöre basıldığı anda LED Makro Işıkların aydınlatma seviyesini otomatik olarak artıran anında ışık artırma özelliği sallantı ve titreşimleri en aza indirecek şekilde yenilendi. Ayrıca, Makro Işıklar, bir LED lambanın yanıp sönmesinden yararlanarak görüntülenen cismin yüzünün kadraj içinde yer alıp almadığını kontrol eden bir Self-Portrait Assist moduna ve Makro Işıkları karanlıkta aydınlatma cihazı olarak kullanan LED aydınlatma moduna sahip.

5.Gelişmiş GPS özelliği (sadece Optio WG-2 GPS’de mevcut)

Optio WG-2 GPS yenilenmiş bir GPS modülüyle geliyor. GPS modülü GPS işleminin başlamasından önceki gecikme süresini kısaltmasının yanı sıra günlük fonksiyonunun çalışma ömrünü de oldukça uzatıyor. Bahsedilen son fonksiyon otomatik olarak bir günlük verisi oluşturuyor ve bunu KML formatında bir SD hafıza kartına kaydediyor. Optio WG-2 GPS kullanıcının, hareketsiz görüntüleri çekerken pozisyon verilerini kaydetmesine ve GPS uyumlu çeşitli uygulamalardan ve yazılımın* sunduğu hizmetlerden ve Google Maps gibi web sitelerinden yararlanmasına olanak tanıyor. Ayrıca, yerleşik saati belirli bir çekim yerinin yerel saatiyle eşleşecek şekilde otomatik olarak düzeltiyor. Günlük fonksiyonu sayesinde, kullanıcı dış çekim sırasında hareketi doğru şekilde izleyebiliyor ve daha sonra bunu Google Earth gibi çeşitli online hizmetlerden yararlanarak bilgisayarda görüntüleyebiliyor.

6.28mm geniş açılı 5X optik yakınlaştırma lensi

Yeni Optio WG-2 ve Optio WG-2 GPS, 35 mm formatında 28 mm geniş açı – 140 mm telefoto eşdeğerinde, yüksek performanslı 5X optik yakınlaştırma lensine sahip. Bu çok amaçlı yakınlaştırma lensi sayesinde, kullanıcılar muazzam manzaralardan kapalı bir mekândaki aile / grup çekimlerine kadar çok geniş bir sahne ve ortam aralığında kusursuz, canlı fotoğraflar çekebiliyor.

www.pentax.com.tr

Twitter: www.twitter.com/Pentaxturkiye

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT