Doğa, Mükemmeli Altıgen Formlarda Yaratır

Tarihler: 30 Nisan 2012 Pazartesi ~ 30 Haziran 2012 Cumartesi

Firma: Kütahya Seramik

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nis 30, 2012 ~ Haz 30, 2012

Doğa, mükemmelliklerini altıgen formlarda yaratır. Kar tanesi, bal peteği altıgen formdadır. Kütahya Seramik’in yeni Nexus serisi de altıgen formu ile fark yaratıyor. Üç boyutlu dokusu sayesinde tekrarlanan ve tüm mekana yayılan yeni altıgen formlar oluşturuyor. İşte bu yüzden Nexus “seramiğin geleceği” olarak tanımlanıyor.

Dünyaca ünlü tasarım ödüllerinin sahibi, Versatile Koleksiyonu’nun tasarımcısı Yiğit Özer tarafından Kütahya Seramik için tasarlanmış olan Nexus, doğanın geometrik mükemmelliğini yansıtan özellikleriyle sıra dışı ve göz alıcı mekanlar yaratıyor.

Kütahya Seramik, “seramiğin geleceği” olarak tanımlanan yeni serisi Nexus ile seramik karoda benzersiz bir tasarım sunuyor. Dünya çapında birçok tasarım ödülünün sahibi Versatile Koleksiyonu’nun tasarımcısı Yiğit Özer tarafından Kütahya Seramik için tasarlanmış olan Nexus, doğanın geometrik mükemmelliğinin dışa vurumu olarak ortaya çıkıyor. Penta ve Hexa olmak üzere iki ayrı formdan oluşan Nexus, iç içe geçmiş petek dokusu algısı oluşturarak ayrıcalıklı mekanlara imza atıyor. Karolar yan yana geldiklerinde dış forma 90 derece dikey, devamlılığı olan, altıgen dokular yaratıyor.

Nexus serisi hem yatay hem dikey dizilebilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Her iki kullanımda da yeni formlar oluşturarak devamlılık yaratıyor. Penta ve Hexa, beraber kullanıldığında sekizgen formlar oluşturuyor. 46,5 x 36,5 ölçülerindeki Nexus, tüm bu özellikleriyle seramik karoya benzersiz bir soluk getiriyor.

www.kutahyaseramik.com.tr

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT